У школі з 12 листопада по 16 листопада проходив  Тиждень дорожнього руху. Серед учнів 2 класу була проведена вікторина «Безпека дорожнього руху». Школярі 1 і 2 класу  мали можливість пограти у настільну гру «Правила дорожнього руху». Закріпили свої теоретичні знання під час практичного заняття «Ми пішоходи». Третьокласники здійснили подорож по країні дорожніх знаків. А учні 4 класу взяли участь  у вікторині «Знавці дорожнього руху».  

     З учнями  5 класу було проведено  виховну годину-практикум «Наше життя в наших руках». На якій школярі  мали можливість пригадати і закріпити свої знання про правила дорожнього руху.

     Учні шостого класу зібрались за круглим столом для обговорення важливого питання «Я—учасник дорожнього руху».

     Семикласники взяли участь у конкурсі малюнків: «Мій друг—дорожній рух», переглянули відео презентацію «Групи дорожніх знаків».

     З учнями 8 класу було проведено бесіду «Безпека пішохода».

Старшокласники (7-9 клас) взяли участь у турнірі знавців правил дорожнього руху, створенні стінгазет . 

 

 

 

 

 


 

 

Вітаємо Бринь Вікторію, ученицю 7 класу, за зайняте І місце, Бурко Софію, ученицю 8 класу, за зайняте ІІ місце  у ІІ етапі Всеукраїнських предметних олімпіад з української мови та літератури та їх наставника Паламарчук Олену Ананіївну. 


     Минуле століття пронеслося над Україною трьома голодоморами: 1921-1922, 1932-1933, 1947років. Такої страшної трагедії, яку пережив український народ у 30-х роках, не зазнав, мабуть, жоден народ в історії людства.

      То був страшний навмисний злочин,

      Такого ще земля не знала,

      Закрили Україні очі

      І душу міцно зав’язали.

      Сліпу пустили старцювати…

    Мало знайдеться не тільки в історії України, а й світу, таких жахливих трагедій, як голодомор 1932 - 33років. Наш найсвятіший обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх невинно закатованих під більшовицькою владою.

     Пам’ять про тих, хто не дожив,

     Пам’ять про тих, хто недолюбив,

     Пам’ять про живих і ненароджених.

    Згадуючи одного – пам’ятаймо про мільйони. Ми впевнені – Україна пам’ятає. То ж давайте разом звернемося до нашої історії і вийдемо після цього духовно чистішими, мудрішими.Нехай у мільйонах маленьких вогників згорить страшний спадок голодомору. Нехай у цьому полум’ї згинуть нещирі частинки душі кожного з нас. І буде шлях у майбутнє прямим і світлим.  Ми хочемо, щоб про це ніколи й ніхто не забував!  Ніхто не має права про це забути! Схилімо голови в скорботі перед невинно убієнними.Пом’янемо хвилиною мовчання великомучеників нашої історії. Хай же пам’ять про всіх невинно убієнних згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави, на власній землі!

Ми закликаємо вас сьогодні згадати у ваших молитвах усіх тих, хто страждав і помер під час великого Голодомору.

 Свіча мільйонів замордованих голодною смертю погасла в далекому 1933. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом та політичними репресіями.

Запрошуємо всіх  приєднатись завтра до всеукраїнської акції „Засвіти свічку”, яка відбудеться о 16 годині. Хай кожен з вас запалить свічку пам’яті, в знак вшанування невинно замученого голодом українського народу.

Хай світло від свічки у небо летить

Хоча б одну душу зігріє в цю мить,

Щоб душа ця загублена спокій знайшла

І у вічність до Бога вона відійшла.

 

 

  


     Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи. 

 

Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах – присвячується  наш сьогоднішній захід «Україна-країна нескорених».


          У І етапі Міжнародного конкурсу знавців рідної мови ім..Петра Яцика  взяли участь 20 учасників 3-9 класів. Журі визначило переможців, які будуть представляти нашу школи у ІІ (районному) етапі: Долінчук Анна (3 клас), Копервас Роман (4 клас), Бринь Вікторія (7 клас), Бурко Софія (8 клас).

                Бажаємо їм успіхів і перемог! Хай щастить!!!

 


          9 листопада 2018 року – День української писемності та мови.

День української писемності та мови було встановлено 9 листопада 1997 року згідно Указу Президента - Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено:«Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця».

     В цей день учні і вчителі написали радіо-диктант національної єдності «Крила України». Його автором став викладач, автор підручників з української мови Олександр Авраменко.

 

    Учні старших  класів взяли участь у  конкурсі малюнків «Мова моя калинова».

 

 


   30 вересня у школі було проведено педраду на якій було розглянуто такі питання:

1.    Про оновлення змісту початкової освіти, впровадження нового Державного стандарту початкової загальної середньої освіти (НУШ) поділився досвідом Д.В. Іванович;

2.    З творчістю педагогічних ідей Сухомлинського в умовах створення нової української школи познайомила Дмитрук Р.В. А про втілення досвіду Сухомлинського на уроках історії розповів вчитель історії Божко О.О.

 

3.    Про формування ключових компетентностей учнів через STEM-освіту розповіла Латик О.М.


Славне місто Львів

         29-30 жовтня учні нашої школи разом із учнями школи с. Мокрець побували на екскурсії у старому місті Лева древньому Львові.

         Ми мали змогу відвідати визначні місця стародавнього Львова: подивитися на апартаменти відомих замків у с. Підгірці та у м. Золочеві; побачити та випити  цілющої води із 7 джерел, що  є витоками нашого величного Західного Бугу. Всі ми із захопленням піднялися на Високий замок, де перед нами відкрилася яскрава панорама міста. Побували ми також у відомій майстерні шоколаду та майстерні карамелі. Кожен із учасників екскурсії також став відвідувачем та членом  Таємної аптеки «Під угорською короною», діючої із 1777 року. Також діти  мали можливість покласти палець в отвір у «камені бажань», камені-велетні, що лежить на території  Золочівського замку та кинути монету на нього, щоб повернутися сюди іще колись. Але найцікавішим, що запам’яталося усім - був аквапарк у місті Львів, де діти досхочу плавали, спускались із гірок та лабіринтів.

         Захоплюючі розповіді про історію міста Львова, визначних його місць, замків, оперного театру були надзвичайно цікавими  завдяки екскурсоводу із двадцятилітнім стажем роботи – Сергію Миколайовичу  із міста Ковель, за що дуже вдячні йому як вчителі так і діти.

 

 


     Уже другий рік поспіль свято Осені у школі проходить нетрадиційно.

25 жовтня між учнями старших класів було проведено інтелектуальну гру брейн-ринг по осінньому ««Природа — людині, людина –природі»

У грі взяло участь три команди: «ЮНАТИ» (юні натуралісти), «Молоді природознавці», «Листопад».

Учасники мали можливість проявити свою кмітливість, інтелект, винахідливість, знання з біології. Журі важко було оцінити виступи команд. Оригінальні емблеми, девізи і представлення кожної команди варті були уваги. Захоплюючими були частівки на природничу тематику.

Школярі відзначились активністю, знанням природи, умінням працювати в команді. Кожна команда прикладала багато зусиль щоб перемогти.

За результатами журі перемогу здобула команда «ЮНАТИ», а почесне ІІ місце розділили між собою «Листопад» і « Молоді природознавці».

 

 


 

 

   Вітаємо Ващука Назарія, учня 8 класу, за зайняте ІІІ місце у штовханні ядра, Трофимука Дмитра, за зайняте І місце у стрибках у довжину з розбігу  у першості району з легкої атлетики

                                                                                  (вчитель Божко О.О.)


   Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

 

                 У нашій школі з 22 по 26 жовтня проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

     22 жовтня з учнями 9 класу було проведено практичне заняття «Живи цікаво та безпечно» на якому учні змагались у знанні основних термінів безпеки життєдіяльності, давали відповіді на запитання  по правилах безпечної поведінки, практикувались  накладати  пов’язки у разі травмування. Пригадали правила поведінки у лісі та біля водойм. А також переглянули відео «Варто знати кожному про правила поведінки в надзвичайних ситуаціях».

     25 жовтня у ході тижня безпеки життєдіяльності між командами учнів 1-2 класів відбувся брейн-ринг «Наша безпека залежить від нас». Діти давали відповіді на запитання, що стосувалися безпеки життя і здоров'я: пожежна безпека, як збирати гриби, поведінка з тваринами, небезпечні ситуації та предмети, дорожній рух.

 

         Учасники гри були активними, намагалися якомога повніше відповідати, доповнювали один одного. Попри те, що були переможці і ті, що програли, але панувала дружня атмосфера та взаєморозуміння.


     25 жовтня  в рамках тижня безпеки життєдіяльності з учнями 7 класу було проведено такі заходи:

-         створення стінгазети «Безпека нашого життя»;

-         практичне заняття «Подай другу «руку здоров’я».

Школярі з захопленням підбирали інформацію для створення стінгазети, коментуючи свій вибір. Так у них підсвідомо формувалось ставлення до свого життя і здоров’я.

 


     Напередодні свята Покрови-покровительки всіх козаків у нашій школі вже за традицією було проведено спортивне свято для молодших школярів (1-4 класи) під назвою «Козацький гарт». От і наші маленькі нащадки козаків  показали свої розумові вміння  у математичних конкурсах, спритність у естафеті з бігу на стартовій підготовці, влучність — у конкурсі із кеглями. Також була переправа через річку по купинах — стрибки у мішках. Особливо цікавою виявилась їзда «на конях» (вправа із кільцями). Усі козачата вміло виконували усі конкурси, аби отримати перемогу. І нарешті довгождана перемога команди «Гетьман». Нагороджені були дипломом і солодким призом.

 

    А для учнів старших класів (6-9) вчителем історії (Божко О.О.) була проведена година спілкування «Про партизанський рух на Волині та заочна екскурсія «Шляхами української повстанської армії».   


 

 

Вітаємо Коперваса Владислава, учня 8 класу, за зайняте ІІІ місце у районному етапі Всеукраїнського  конкурсу юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» у номінації «Вишневі усмішки» (вчитель Дмитрук Р.В.)

 

 


                                                                   Тиждень наставника

      «Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все, дякуючи обстановці творчої праці педагогічного колективу і учнівського», - В.Сухомлинський

 

      У нашій школі працює два молодих педагоги. Це творчі, наполегливі, старанні вчителі: Дмитрук Катерина Михайлівна – вчитель початкових класів та Пилип'юк Ірина Сергіївна – вчитель інформатики та трудового навчання. В рамках Тижня були проведені зустрічі з педагогами-наставниками, які поділилися секретами  успіху, молоді педагоги відвідали уроки, поділилися перемогами і проблемами.   

 

 


     В рамках Олімпійського тижня  в школі ЗОШ І-ІІ ступеня для учнів  початкових класів було проведено комплекс вправ ранкової зарядки «Я із зарядкою дружу», День рухливих ігор, естафети «Рух—це здоров’я».

 

     Учні старших класів провели турнір з багатоборства де визначили найспритнішого (Агзамов Максим), найвлучнішого (Кухарук Сергій) і найшвидшого (Трофимук Дмитро). А педагогічні працівники школи взяли участь у легкоатлетичному кросі.


     Пролунав перший дзвоник і покликав наших діток за парти на їх незабутній перший урок під назвою «З Україною у серці». А для того, щоб цей урок справді запам’ятався дітям, класоводам і класним керівникам довелося добре потрудитися, продумати кожну деталь.

     Учителі звернули увагу на історію українського державотворення, розвиток та зміцнення держави, історію державних символів України. Уроки пройшли у формі цікавої подорожі, квесту, розвивальної гри. Учні декламували вірші, співали пісні, розгадували загадки, виконували різнотипові завдання, ребуси, складали сенкани. Також із задоволенням діти проглядали відеоролики, мультфільми. Перший урок був проведений у кожному класі. Адже саме школа виховує майбутніх патріотів своєї країни, прищеплює любов до рідної землі, гордість за свою націю.

 

 


     Урочистості з нагоди свята відбулися сьогодні, 3 вересня, на шкільному подвір'ї.

Малюки у цей день помітно нервувалися, тож раз-у-раз оберталися на батьків, аби впевнитися, що все добре. Школярі  прийшли із квітами для своїх вчителів, тож шкільне подвір'я майоріло барвами гладіолусів, чорнобривців та троянд. Після того, як зазвучав гімн України, лінійка затихла та вишикувалася. 
     З словами привітань та подяки батькам, педагогічному колективу, місцевій владі виступили: директор школи (Антонюк В.П.), сільський голова (Панасевич С.С.), директор по кадрах Володимир-Волинської птахофабрики (пан Дмитро), мама першокласника (Карпович Юлія). Сільський голова вручив грамоти за підготовку школи до нового навчального року, за творчий підхід і плідну працю, а представник "Епікуру"— подарунки першокласникам.

 

     Чи не найхвилюючішим моментом заходу став традиційний перший дзвінок, який дзвінко видзвонював у руках дев’ятикласника (Трофимука Дмитра)  та першокласниці (Ковалюк Анастасії). Згодом школярі у супроводі класних керівників і класоводів вирушили на перший урок.


    Найкращий клас з капітальним ремонтом, загальною площею 37 кв.м, чекає першокласників нової української школи. Вже складені парти та стільчики, красується на стіні новенька дошка, закуплено дидактичні матеріали. До першого вересня буде завезено комп'ютерну техніку, а саме: ноутбук, багатофункціональний пристрій, ламінатор. Буде встановлено проектор та екран. А в жовтні буде завезено вже замовлені стінка для дидактичних матеріалів та учительський осередок.
    За гарний клас ми висловлюємо подяку спонсорам-Володимир-Волинській птахофабриці (за надані будівельні матеріали та роботи по підведенню електрики і встановлення світильників), а також Оваднівській сільській раді за виділені кошти на оплату праці.





     У суботу, 9  червня,  на шкільному  подвір'ї зібралися вчителі, батьки, родичі і друзі винуватців свята.

І ось з приміщення школи починають виходити випускники 2018 року. Їх не впізнати в чарівних сукнях та елегантних костюмах. Вони такі гарні і водночас підкреслено вже дорослі. У батьків, які крокують поряд радість, гордість  і  одночасно сум від того, що їх діти вже виросли,  що їм  належить іти у світ широкий від батьківських порогів.

      Юні, красиві, усміхнені випускники раділи, що після всіх шкільних випробувань, успішної здачі іспитів, вони дочекалися цієї особливо пам'ятної миті свого життя.     До цього на протязі 9 років було все зрозуміле і звичне: і школа, що стала  майже рідною домівкою, і  друзі-однокласники, і порадники-вчителі, а попереду незвідані далі дорослого, самостійного життя.

      Шестеро дев’ятикласників  попрощалися з рідним навчальним закладом і з рук директора школи отримали перепустки у доросле життя –   свідоцтво про базову загальну середню освіту.   

         З особливою шаною, випускники подякували своїм педагогам і першій вчительці — за їхній високий професіоналізм і самовіддану працю, пообіцяли взяти з собою в доросле життя мудре вчителеве слово, завжди повертатися до рідної школи — не тільки за спогадами, а й за радістю, оптимізмом і порадою.

       Учні висловили щиру подяку своїм батькам, котрі підтримували їх на шляху здобування знань, тим, хто зігрівав їх теплом своїх сердець і захищав від негараздів.
Пролунало напутнє слово класного керівника. Привітання від першокласників додало посмішку на обличчя  наших випускників.

 

Ще зовсім нещодавно наші випускники були дітьми, а сьогодні перед ними доросле життя. Завтра вони творитимуть новий світ, примножуватимуть добробут нашої країни. Ми віримо, що любов до рідної землі, глибока шана до надбань нащадків, високі ідеали й наполеглива праця зроблять їх життя щасливим та корисним суспільству.


      Із квітами та усмішками на обличчях у передчутті канікул на свято Останнього дзвоника прийшли школярі. Свято розпочалося із виконання Гімну України. А згодом слово надали директору школи Антонюк Валентині Петрівні, яка привітала усіх присутніх з успішним закінченням навчального року і нагородила похвальним листом «За високі досягнення у навчанні» Долінчук Анну (ученицю 2 класу), Бринь Вікторію (ученицю 6 класу).

     Уповноважений представник Володимир-Волинської птахофабрики привітав вихованців школи з святом і вручив диплом та грошову винагороду випускниці 9 класу (Романюк Олені), яка претендує на свідоцтво з відзнакою.

     Кращі учні школи, а саме: Ващук Вікторія, Романюк Олена, Копервас Владислав, Бурко Софія були відзначені грошовою винагородою, а такі учні, як: Притуляк Катерина, Трофимук Дмитро, Ткачук Мирослава, Ващук Назарій, Бринь Ірина, Бринь Вікторія грамотами Оваднівської об'єднаної громади за значні досягнення в різноманітних конкурсах і олімпіадах.

Також грамотами голови Оваднівської сільської ради були відзначені вчителі школи.

 

  Першокласники тішаться своєму першому останньому дзвонику. У цей день радість переповнює й інших учнів. А от у випускників попереду ще здача екзаменів. Бажаємо їм успіхів. А усім школярам чудового літнього відпочинку.  


     22 травня у школі відбувся туристичний квест «Екологічними стежками». Старшокласники мали можливість позмагатися у спритності, ерудованості, кмітливості, витривалості. Продемонструвати свої знання з літератури, географії, біології, англійської мови, знанні національних символів. Показали неабияку фізичну підготовку, знання компаса, в’язання вузлів, орієнтування на місцевості за об’єктами. Пригадали правила безпечної поведінки у лісі, поблизу водойм. Особливо цікавими були дитячі селфі з рослинами і тваринами.

    У ході гри-квесту змагалися чотири команди: «Мисливці за удачею», «БЕМЗ», «Блискавка», «Форсаж».

     За підсумками гри перше місце здобула команда «Форсаж», друге місце — «Блискавка», третє місце розділили між собою команди: «Мисливці за удачею» і «БЕМЗ». Подякою нагороджена учениця 8 класу Копервас Лілія за відмінне знання національних символів.

 

     Школярі отримали масу позитивних вражень і набули неабиякого досвіду.  


22 травня у школі проходив захід «Щасливе дитинство» серед учнів 1-4 класів. Під час заходу молодші школярі взяли участь у таких естафетах:

1.    «Садіння картоплі»;

2.    «У човні (в обручах)»;

3.    «Влучно в ціль» (кидок м’яча в обруч);

4.    «Хто швидше» (бігова естафета);

5.    «Футбольна» (провести м’яча);

6.    «Через перешкоду» (стрибки через гімнастичні палиці).

 

Плідно попрацювавши діти відпочивали, смажили на вогні сало і пекли картоплю. Усі були задоволені і веселі. 


Мама, мати, матуся! Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо з ним ми звертаємось до найближчої, наймилішої для нас людини, людини з прекрасним і гордим іменем – Мати!

         Скільки прекрасних слів та привітань  прозвучало напередодні Дня матері на шкільному концерті із ліричною назвою «Мати – берегиня роду». Матусі, бабусі , вчителі та  усі присутні  були зворушені  гарними привітаннями та пронизливим до душі співом своїх діток, які радісно та вміло дарували радість своїм мамам та усім у залі. А святкову залу прикрашала презентація  «Я і мама» з фотографіями матерів, дітей, висловами про значення жінки –матері в житті людини.

 

 


 

 

8 травня у День пам'яті та примирення біля Обеліска Слави в с.Гайки зібрались школярі і громадськість, щоб вшанувати пам'ять загиблих у Другій світовій війні та висловити слова вдячності живим ветеранам, вдовам.  

 

 

Молебень за односельчанами, провів отець Андрій, настоятель церкви ікони Божої Матері "Всіх скорботних радість"(с.Ягідне).

 

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих  й поклали квіти до братської могили.


3 травня батьки майбутніх першокласників, вчитель –класовод і дирекція школи   зібралися в «колі зустрічі»,  щоб обговорити, обмінятися думками та  ідеями щодо  організації освітнього процесу у 1 класі НУШ.

 

         Батьки стали учасниками «ранкової зустрічі», групового заняття «загадкова скринька», «чарівний клубочок». Дьомін В.І., вчитель майбутнього 1 класу, ознайомив присутніх з Державним стандартом початкової освіти.


У квітні пройшов Місячник безпеки життєдіяльності.

         Класні керівники провели виховні заходи з метою усвідомлення в учнів необхідності вироблення навичок дотримання відповідних правил поведінки, оволодіння основними прийомами, методами і засобами захисту від несподіваних травм

         У рамках Місячника було проведено День ЦЗ. Під час підготовки для проведення Дня ЦЗ     класні керівники організували і провели практичні ігри, заняття, виховні години згідно плану підготовки та проведення Дня ЦЗ.  

 

 

 


17 квітня у відбувся звіт учасників  художньої самодіяльності.  Журі відмітило рівень підготовки учасників.

 

 


     День цивільного захисту, виконує  низку суміжних завдань: закріплення знань з предметів «Основи здоров’я», «Захист Вітчизни» формування готовності до дій в умовах надзвичайних ситуацій,  забезпечення учасників освітнього процесу засобами індивідуального захисту .

      Евакуація учнів  9 класу під час учнівської конференції «Порядок  інформування населення про  екстремальні ситуації та порядок дій.

 

 


У квітні учні школи взяли участь у весняній толоці. Школярі облаштували територію школи, квітник,  спортивну площадку, прибрали біля Обеліска Слави.

 

 


26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. Уже минуло 32 роки від того часу, коли сталася трагедія, та все ж невигойною раною залишився Чорнобиль у серцях українців.

Саме цей день у школі було оголошено Днем пам´яті Чорнобиля. Класоводи початкових класів провели бесіду із дітьми  «Дзвони Чорнобиля», а старшокласники вшанували цей день годиною пам´яті: «Порожня зона – край мовчання».

27 квітня педагогом-організатором було проведено відверту розмову із учнями 5-9 класів «Чорнобиль немає минулого часу».

 

 

 


Старшокласники в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках»

долучились до посадки саджанців у Мокрецькому лісництві. По завершенню посадки лісничий  щиро подякував всім хто взяв участь у акції та зазначив що створення лісу це надзвичайно важлива, благородна та потрібна справа. 

         Не будьте байдужими! Посадіть своє дерево, і нехай росте і квітне воно. І пам’ятайте: підтримавши таку акцію, ви не лише прикрасите власну оселю, а й збагатите планету чистим свіжим повітрям, покращите екологічну ситуацію краю, збережете здоров’я собі і майбутнім поколінням.

 

 


З метою формування навичок щодо ведення здорового способу життя у школі пройшов День здоров`я. Розпочався він ранковою зарядкою  «Рух заради здоров’я».    У комплекси вправ ранкової гімнастики, з метою підвищення зацікавленості дітей до виконання фізичних вправ, були включені елементи з різних видів спорту, різноманітні вправи. Діти із задоволенням виконували вправи на свіжому повітрі. Велика увага під час проведення ранкової гімнастики приділялася формуванню правильної постави, рухових навичок, координації рухів, просторового орієнтування, розвитку фізичних якостей: швидкості, спритності, сили, гнучкості. Проведено бесіди, вікторини, спортивні ігри та змагання. Заходи, проведені в цей день, нагадали учням про те, що про здоров’я треба дбати з дитинства!


 

27 березня 2018 року у місті Володимир-Волинський проходив конкурс «Кращий знавець літературних героїв» творів зарубіжної літератури. У ньому взяли участь 12 семикласників загальноосвітніх закладів району. Конкурс проходив з елементами популярних розвивальних ігор «Лабіринт», «Плутанина», «Слабка ланка» та «Найрозумніший». Учні вправлялися в своїй ерудиції, знаннях літературних творів, їх авторів, вмінні висловлювати власну думку.

 

Заслужену перемогу (І місце) у конкурсі здобув учень нашої школи Копервас Владислав (вчитель Дмитрук Руслана Василівна). Він  був нагороджений Грамотою Володимир-Волинського районного методичного кабінету.


 

«Ні одна книжка у світовій літературі не мала такого значення, як «Кобзар» для України. Наче сонце, освітила вона рідну землю, огріла теплом рідного слова, любов´ю, омочила  Україну сльозами, огорнула покривджену, знівечену народну душу ласкою, співчуттям, відкрила народові його минуле в таких картинах, які не забуваються ніколи…»

 

      Л.Білецький, видатний український літературознавець, політичний емігрант

У березні старшокласники вшанувала пам'ять Тараса Григоровича Шевченка – видатного поета, художника, запросивши усіх на літературно-музичну композицію  «Сторінками поезій Шевченка». Ведучі пригадали життєпис Кобзаря, учні читали поезії, вокальна група виконала пісню «Думи мої, думи мої..» . Усім сподобалась інсценізація «Розрита могила», яку підготували семикласники під керівництвом вчителя української мови та літератури Паламарчук О.А.

 

 

 

 


13 березня старший інспектор з ювенальної превенції капітан  поліції   Давидович Ю.І. та заступник  начальника поліції   майор Мартинюк В.О. провели профілактичну бесіду щодо правил поведінки учнів в школі, ознайомили   з кримінальною та адміністративною відповідальністю неповнолітніх.

 

 


 

Шановні жінки!

 

Сердечно вітаємо Вас з наступаючим прекрасним святом весни і краси – 8 Березня. І з цієї нагоди бажаємо Вам бути завжди здоровими, красивими і в особистому житті щасливими. Нехай кожен Ваш день буде сповнений сонця, дарує радість, творче натхнення, приємні несподіванки, любов, добро і благополуччя!


 

На шлях я вийшла ранньою весною

І тихий спів несмілий заспівала,

А хто стрічався на шляху зо мною,

Того я щирим серденьком вітала:

           «Самій не довго збитися з путі,

           Та трудно з неї збитися у гурті»

 

                                              Леся Українка

26 лютого учні школи запросили усіх на літературно-музичну композицію «Дорога до Лесі», щоб вшанувати пам'ять видатної української поетеси, нашої землячки Лесі Українки. Ведучі свята пригадали життєвий творчий шлях «дочки Прометея», учні читали вірші, слухали пісні. Копервас Тетяна Володимирівна (мама учня 3 класи) разом із сином Романом підготували інсценізацію вірша «Мамо, йде вже зима».

 

 


Вітаємо!

23 лютого на базі РМК .Вол.-Волинського району відбувся конкурс юних читців творів Т.Г.Шевченка. Ващук Вікторія, учениця 9 класу, зайняла І місце у свої віковій категорії.

Щиро вітаємо Вікторію, бажаємо їй успішно закінчити школу.

 

 


На протязі тижня 19-23 лютого у школі було проведено ряд виховних годин присвячених Дню Героїв Небесної Сотні як у початкових класах так і в старших школярів. На завершення Тижня пам´яті педагогом-організатором та учнями 6-9 класів було організовано вечір пам´яті Героїв Небесної Сотні під назвою «Герої не вмирають» і літературну виставку «Герої серед нас», організовану сільським бібліотекарем Маїло В.С. Свічки пам´яті та хвилина мовчання за загиблими на Майдані людьми, ще раз повернула нас усіх у події, що відбулися чотири роки потому.

 23 лютого, після уроків учні-старшокласники разом із класними керівниками Ващук А.Ф., Сидорук Г.П. та Латик О.М. переглянули тематичну виставку-експозицію «Майдан очима журналістів. Криваві події і наслідки», присвячену Дню Героїв Небесної Сотні, що проводилась у клубі с. Ягідне завідуючою клубу Поліщук О.В.

Україна не раз піднімалася з колін. Побита і ціла в ранах, та нездоланна для ворогів своїх, вона йшла ворогу під кулі, щоб захистити всіх своїх дітей. Терновим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх  днів.

«Небесна Сотня»…Юнаки,батьки

Їх імена мені ніколи не забути –

Вони ж замене полягли,

Так як і ті, що захищали Крути.

Щемить у грудях, і душа болить

За долю мого рідного народу.

Але у серці іскра ще горить,

І не втрачаю віру у свободу.

Сьогодні від нашого покоління вцілому і кожного з нас зокрема, залежить чи звучатиме гордо і могутньо ім'я Україна і Український народ в третьому тисячолітті на вершинах людської цивілізації, чи кане воно у забуття, зазнавши духовної і фізичної смерті.

 

 

 

                                 


21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це один із тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу. З нагоди святкування у школі організовано та проведено літературно-музичну композицію на тему: “Рідна мова – безцінна й невичерпна духовна скарбниця народу” та книжкову виставку. Під час заходу пролунали музині композиції від учениць 2 класу і учнів 6 класу. А от вихованці 7 класу повеселили нас захоплюючими гуморесками.

Для  кожного народу своя мова є найкращою з-поміж інших мов. Ми, українці, любімо і шануймо рідну мову. Вона у нас одна така—єдина, щира, квітуча, мелодійна й лагідна.   

 

 

 


 

Кохання — вічна загадка. Розгадати його непросто, але ж так приємно пірнути в любов з головою, купатися в ній, мов у променях першого весняного сонця, тим більше перед Днем Валентина, коли все навколо пломеніє закоханим вогнем! 

 

 

Проходило свято всіх закоханих  і у нашій школі, що додало усім присутнім романтичного настрою, злагоди та інтриги на весь день.

 Пари для гри обиралися шляхом жеребкування. Гра походила у три етапи, після кожного із яких пари обмінювалися партнерами, що додавало бажання перемогти кожному із них. Глядачі ж не тільки вболівали за улюбленішу пару але і мали змогу віддати їй свій зароблений бал у інтелектуальному конкурсі.

Святкового настрою додали і «смаколики» у вигляді сердець  від майстринь-старшокласників, якими після свята мали змогу поласувати усі бажаючі, за що дуже вдячні усім.

А переможцями свята «Мелодія сердець» стали дві найромантичніші пари:

                               Назарій + Віка

                                Влад + Надія           

 

 

 


13 лютого  у школі проведено І етап конкурсу юних  читців поезії Тараса Григоровича Шевченка серед учнів 1-4 класів. У Конкурсі взяло участь 16 учнів. Журі відзначило високий рівень підготовки всіх учасників, виконавську майстерність, художнє читання обраного ними твору.

Вітаємо переможців конкурсу: Поліщука Захара, Ручинську Анастасію, Мазурак Вероніку, Панасюк Соломію, Сидорука Романа.

 

 


День безпечного Інтернету

Інтернет –це найбільша та найвідоміша з глобальних мереж, яка  об’єднує  комп’ютери і комп’ютерні мережі. Кожен користувач Інтернету має доступ до інформаційних ресурсів, що містяться на компютерах у різних куточках планети. Крім того, Інтернет є засобом для віддаленого спілкування  людей, середовищем для організації дистанційного навчання, медичних консультацій, бізнесу,реклами та торгівлі тощо. Але інколи  це спілкування може призвести до неочікуваних наслідків.

З нагоди безпечного Інтернету вчитель Пилипюк Ірина Сергіївна провела для школярів годину спілкування «Інтернет:  за і проти». Старшокласники виготовили стінгазету «День безпечного Інтернету».

 

 


2 лютого 2018 року у школі відбулися батьківські збори. Педагогічний і батьківський колектив розглянули і обговори питання:

1.Про заходи недопущення інфекційних хвороб. (інформація завФАПом Хільчук А.Г.)

2. Про організацію харчування у 2018 року.

3.Про підсумки участі учнів у ІІ, ІІІ  етапах Всеукраїнських предметних олімпіадах, конкурсах.

 

4. Права та обов’язки батьків учнів.


29 січня традиційно відзначається день пам´яті  Героїв Крут – вояків-студентів з Києва, які під станцією Крути на Чернігівщині у січні 1918 року призупинили наступ більшовицьких військ під проводом Муравйова на столицю України. Трагедія під Крутами знайшла палкий відгук у серцях свідомих громадян України і далеко за її межами. Цього дня і у нашій школі було проведено інформаційну годину  «Волі  народної дзвін», присвячену пам´ятній даті, та випущено учнями 9 класу  стінгазету «Пам´яті героїв Крут» під керівництвом вчителя історії Божка.О.О.

В  пам´яті поколінь назавжди залишиться подвиг студентів, що полягли під Крутами в боротьбі за вільну Україну.

 

 


22 січня українці відзначають День Соборності і Свободи. Це державне свято, що символізує єдність українських земель, відзначається щорічно, починаючи 1999 року, відповідно до указу президента.

 

Саме 22 січня 1919 року, вперше за, майже 600 років, було зроблено серйозний крок до об´єднання більшості етнічних українських земель у єдину державу. У школі цього дня було проведено  годину спілкування на тему «Україна-єдина країна», представлено виставку  дитячих малюнків та виставку книг у шкільній бібліотеці  під назвою «Україна-соборна держава», також вчитель історії  Божко О.О. разом із учнями 9 класу  представив школярам інформаційний вісник присвячений Дню Соборності України.


 

 

 

Гарне і цікаве дійство у Різдвяні свята показали у Гайках, де діти, під керівництвом отця Петра і матушки, вертепом ходили від хати до хати, несучи радісну звістку про народження Ісуса. Учні до свята готувалися заздалегідь і ретельно, з великим бажанням розучували колядки і віншування. Учасниками вертепу були школярі, як молодших так і старших класів. Дітлахи мали можливість своїм артистизмом і низкою вітань порадувати не тільки своїх  земляків, а і жителів новоствореної громади. 


 

 

У 2017/ 2018 році школа має  11 переможців предметних олімпіад (в минулому - 12). Серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступенів школа здобула переконливу перемогу (19 бали), (в минулому - 23). Якщо проаналізувати кількість переможців районних олімпіад до кількості всіх учнів навчального закладу, то коефіцієнт становить 0,20  (в минулому році - 0,22) – це     І місце серед шкіл І-ІІ ступеня. З них по предметах:

                                

 

 

 

 

 

українська мова і література - 2 

                                 історія –  2

                                 біології – 2

                                 географії – 1

                                 математики -1

                                  хімії – 1

                                 правознавства – 1

                                 фізики - 1

  За результатами  ІІ етапу олімпіад 11  учасників школи стали переможцями і нагороджені дипломами ( І- 2, ІІ – 4, ІІІ - 5). Окремі були учасниками більше 3 олімпіад і показали хороші результати. Романюк Олена,               учениця 9  класу, здобула 4  призових місця: українська мова –І, вчитель Паламарчук ОА.,  хімія –ІІ, вчитель     Латик О.М.,    географія ІІІ, правознавство –І, вчитель Антонюк М.А.  По одному призовому місцю здобули:     учениця 8   класу  Ткачук Мирослава  (біологія – ІІІ, вчитель  Латик О.М.,)  учениця 7 класу Бурко Софія  (українська мова та література – ІІ, вчитель Паламарчук О.А.),  учень  8 класу  Трофимук Д. (історія  -ІІІ, вчитель Божко О.О.), Ващук Н., учень 7 класу зайняв ІІІ місце з математики (вчитель Антонюк В.П.), Копервас В., учень 7 класу, зайняв ІІІ місце з фізики (вчитель Кочергіна Т.І.). Ващук Вікторія, учениця 9 класу, зайняла два ІІ призових місця (історія, біологія,  вчителі Божко О.О., Латик О.М.) 

 

                                

 

 

 

  


     29 грудня у ЗОШ І-ІІ ступенів с. Гайки батьки та вихованці школи разом із гостями стали учасниками вистави «Новорічна казка у зимовому лісі».

         Маленькі казкові феї та кольорові метелики весело кружляли круг ялинки, запрошуючи гостей на свято. Кумедні ведмежата, біленькі зайчата, грайливі білочки, вовчики-сіроманці  весело водили хороводи і з нетерпінням чекали на прихід Дідуся Мороза та Снігуроньки. Не обійшлося на святі і без «розбійників», що вкрали в Дідуся мішок із подарунками. І хоч як мале Чортеня, Баба Яга та всяка нечисть  не намагалися зіпсувати свято, все ж Сорока повідомила звірятам про прихід Дідуся Мороза. Чарівний Сніговик, добрий Лісовик та чарівник Олє Лукойє допомогли Морозу дістатися на Новорічне свято, промітаючи засніжений шлях.

         Усі учасники казкової вистави із радістю отримали солодкі подарунки із мішка Дідуся Мороза від керівника «АІС-Агро» Антощака Ігоря Станіславовича, за які щиро вдячні діти, батьки та вчителі.

                                

 

 


 

В Новий рік, в Різдво Христове будьте радісні, панове!

Хай до вашої оселі колядки прийдуть веселі,

Буде щастя і здоров'я, в справах лад, комора повна,

А на вашому столі — паляниці запашні.

Щоб ви нас не забували, з нами завжди справу мали,

Хай завжди щастить і всюди, з вами хай добробут буде!

 

 


 

Коли проб'є дванадцята година,

І старий рік зустрінеться з Новим,

Хай пощастить і Вам, і всій родині,

Ми зичимо, щоб посміхнулись Ви!

Хай казку принесе на крилах вечір,

І казка щоб затрималась на вік,

І під ялинку щоб чарівні речі

Приніс Вам щедрий дядько Новий рік!

 

 

 


 

Щороку учні нашої школи приймають активну участь у різноманітних благодійних акціях. От і цього року троє дівчаток початкової ланки Мазурак Вероніка( 2 клас), Панасюк Соломія(3 клас) та Новаковська Ангеліна(4 клас) виграли у благодійній лотереї обласну поїздку у гості до святого Миколая. Діти мали можливість сфотографуватися біля новорічної ялинки, переглянути виставу про прихід святого Миколая до дітей та отримали солодкі подарунки від Миколая. Учні  та батьки вдячні усім, хто допоміг організувати свято , яке, я думаю) надовго залишиться у пам´яті наших дітей.


У прекрасну зимову пору чи не найвеселішим і найочікуванішим серед інших зимових свят є свято Миколая.

 

Саме 19 грудня – одне із трьох  важливих свят передріздвяного посту, що починається від Введення і аж до Різдва. Свято Миколая - це прекрасне свято для дітей і їхніх батьків, які готують подарунки для малечі. Саме вони і завітали у цей день до школи, аби  подивитися на майстерність своїх діток у виставі «Миколаю, Миколай, до нас в гості завітай».

У день святого Миколая  учні 1-5 класів   відтворити давню легенду: «У ніч на Миколай  Миколай Чудотворець приходить у кожен дім з 2 чортиками і ангелами. Ангели розповідали Миколаю про хороші вчинки дітей, а чортики навпаки – про погані.»

     До дітей у гості завітала  також неперевершена Ябіда,  яка хотіла зіпсувати свято.   Проте Миколай не став слухати її і запропонував попросити пробачення за свої нехороші вчинки,   Бог пробачив її та неслухняних діток.

 

     Учні 1 класу подарувала святкові привітання    для   святого Миколая   і батьків.

     Але найрадіснішим моментом усього дійства були, звичайно, подарунки, які святий Миколай (Влад Копервас) роздав усім діткам на святі. Ще однією несподіванкою було те, що подарунків діти отримали аж два: один від батьківського комітету, а інший - від  «Святого Миколая» -  депутата обласної ради Яренчука Володимира Арсентійовича, який надав подарунки усім дітям школи.

 

    Батьки і педагогічний колектив щиро вдячні депутату за солодкі призи, та бажають йому і усім здоров'я, радості, достатку та поваги від людей.

Бажаєм достатку і світлої долі,

Щоб гарний врожай виростав Вам у полі,

Щоб був у нас хліб і до хліба було,

І щастя у кожну родину зайшло.

Хай радість і мир цей рік принесе,

Щоб в ньому здійснилось найкраще усе!

Щоб діти здорові й сміливі зростали,

 

Щоб кращої долі усі ми діждали!


 

 

Щиро вітаємо ученицю 9 класу Романюк Олену і вчителя-наставника —Антонюк Марію Андріївну з перемогою у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади  з правознавства. Бажаємо творчих успіхів в підготовці до ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади. 


Свято Андрія Первозваного — це не тільки релігійне свято, але і народне. З давніх-давен люди вважали, що ніч з 12 на 13 грудня наповнена чарами. Багато традицій цього дня вже забуті, але деякі все ще актуальні.

     Вшановуючи звичаї і обряди українського народу в рамках загальношкільного проекту «Усі ми козацького роду», старшокласники повернули нас у минуле.

     Вчителі та гості свята побачили справжнє українське дійство. Господар дому (Дьомін В.І., вчитель початкових класів) зі своєю господинею (Пирожик-Панасюк А.В., педагог-організатор) святково прибравши хату, запросили дівчат та хлопців на вечорниці.  Традиційним ритуалом на вечорницях було гадання. Кожна дівчина мріє про щасливе  заміжжя. Наші дівчата мали можливість поворожити і привідкрити завісу майбутнього. Жарти і сміх лунали в оселі. Звичайно, найшвидше час летів тоді, коли до господи завітали хлопці (6-9 кл.) та своїми жартами додали дівчатам і усім присутнім гарного настрою. Юнаки, шукаючи свою пару виловлювали персні з води. Свято Андрія завжди супроводжується кусанням калити — обрядового хліба. Найактивнішими бажаючими вкусити вдало калиту виявились семикласники (Копервас В., Ващук Н., Трофимук В.) Дзвенів сміхі лилася пісні.

     Майбутні «наречені» частували «парубків» і усіх присутніх смачненькими варениками. Шквал аплодисментів зірвав український народний танець (керівник Ващук А.Ф.), який об'єднав усіх присутніх.   Господар і господиня подякували присутнім за гарно проведений час.

     Ось і ожили перед нами ігри  і забави  нашого народу. Тепер головне, щоб вони і надалі не пішли у забуття. Міцний наш  рід, жива у ньому пам'ять про минуле. Тож бережіть цю прекрасну, невичерпну скарбницю.

 

 

 

 

 

 

 

  


 

 

Педагогічний  і учнівський колектив школи вітає ученицю 8 класу Ткачук Мирославу і  9 класу Ващук Вікторію з перемогою (ІІІ і ІІ місце) на районній олімпіаді з біології (16 грудня) , та бажає подальших творчих успіхів.

 

 


Вітаємо Коперваса В.М., ученя 7 класу (вчитель Кочергіна Т.І.), який 16 грудня зайняв ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики.

Віримо, що твої плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними та перспективними, як і твоя перемога в  інтелектуальному випробуванні.

 

Успіхів Тобі, творчих злетів і перемог на наступний рік.


 

2 грудня (2017р.) на базі опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Турійськ відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Романюк Олена, учениця 9 класу, показали прекрасний результат і отримала ІІ місце. З чим ми її і вітаємо. Попереду ще олімпіади… І ми бажаємо тобі, Оленко, перемог!!!

 

 

 

 

 

 


25 листопада (2017р.) на базі опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Турійськ відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії. Учні 8, 9 класів взяли участь у цій олімпіаді продемонструвавши непогані знання. Учениця 9 класу  Ващук Вікторія — ІІ місце, а Трофимук Дмитро, учень 8 класу− ІІІ місце. Школярів вітаємо з перемогою, а вчителю бажаємо подальшої наснаги і творчих злетів.

 

 


Вже стало традицією щороку 21 листопада відзначати у нашій державі та і у школі День Гідності та Свободи. Цього дня учні , зазвичай, одягнені у вишиванки, на одязі використовують патріотичну символіку. Тож і цього року ми не відійшли від своїх традицій та провели  21 листопада у школі ряд виховних заходів  до Дня вшанування подвигу Революції Гідності та увічнення пам´яті героїв Небесної Сотні. На протязі дня діти мали можливість вкотре провести екскурсію до діючого куточка «Героїв Небесної Сотні». Педагог-організатор Пирожик-Панасюк А. В. разом із органами учнівського самоврядування організували та провели  годину спілкування «Вони віддали своє життя за наше сьогодення»  та виховний захід присвячений Дню Гідності та Свободи  «Наш дух не зламати, свободу не вбити». Також проведено виставку малюнків на тему «Україна – європейська держава», у якій прийняли участь учні  усіх класів. А ще шкільним бібліотекарем Антонюк М. А. була організована тематична виставка літератури  «Я-громадянин України і цим пишаюсь», та проведено бібліотечний урок на тему : «Ми – українці, ми - європейці».

     Усі ми думаємо, що цьогорічні заходи у нашій школі виховають дійсно                             незламний дух  молодого покоління, і що майбутнє нашої європейської держави залежить від виховання у наших учнях патріотів неньки України..

 

 

 

 

 

 


18 листопада (2017р.) на базі опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Турійськ відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури. Романюк Олена, учениця 9 класу здобула гідну перемогу отримавши І місце, Бурко Софія, учениця 7 класу — ІІ місце. Щиро вітаємо дівчаток і їхню наставницю, вчителя української мови та літератури, Паламарчук О.А. Бажаємо Романюк О.А. і Паламарчук О.А. гідно відстояти честь району на обласній олімпіаді.


11 листопада (2017р.) на базі опорного закладу НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів смт. Турійськ відбувся ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з географії. Романюк Олена здобула ІІІ місце, з чим ми її і вітаємо! Також шлемо привітання вчителю, наставнику Антонюк Марії Андріївні.

 

 


10 листопада у школі було організовано та проведено ряд заходів присвячених  Дню пам´яті та примирення та 73-ї річниці перемоги  над нацизмом у Другій світовій війні. Годину спілкування  під назвою      « 73-тя річниця  перемоги над нацизмом»,  провів вчитель історії Божко О.О.. Він ознайомив учнів із подіями   визволення території  України від німецько-фашистських загарбників. Учні та присутні вчителі із цікавістю задавали запитання про визволення окремих частин України,  на які Олександр  Олександрович , як досконалий знавець історії  рідної України, не тільки відповідав, але і наводив цікаві факти . Педагогом-організатором був створений інформаційний вісник  «Вшануємо їх подвиг та перемогу».

 

 

 

 

 

 

 

 


День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року. За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

 Учні школи разом із вчителями виявили бажання написати радіодиктант національної єдності (Наші пісні) з усіма, хто любить і шанує українське слово.

 

Святкування Дня української писемності продовжилось інформаційною годиною, яка закликала берегти , розвивати, цінувати, плекати, удосконалювати, шанувати, розкривати таємниці рідної мови.


В рамках тижня знань з основ безпеки життєдіяльності між учнями 8-9 класів відбувся брейн-ринг «QUR SAFETY» (НАША БЕЗПЕКА). Підчас заходу змагалися дві команди «Помічники» і «Рятівники». Команди мали можливість проявити свою ерудицію, кмітливість, вміння застосувати свої знання на практиці. Школярів прийшли підтримати п'ятикласники. Було обрано журі яке об'єктивно оцінювало відповіді команд. Конкурсанти завзято змагалися. Показали свої знання з безпеки життєдіяльності, вміння поводити себе у екстремальних ситуаціях, надавати першу допомогу. Учасники  повправлялися у складанні сенканів, ознайомилися з порадами лікаря, розгадали кросворд. А поки працювали наші команди, то завзяті вболівальники також часу не гаяли. Вони склали квітку здоров'я на якій висвітлили свої життєві цінності, щодо збереження власного здоров'я. Справилися з розвиваючим кросвордом «Моє здоров'я». Найкраще це вдалося зробити Вальчуку Олегу і Ткачук Богдані. За що вони були нагороджені дипломами ерудита. А, от серед старшокласників, перемогу вдалося вибороти команді «Помічники», які нагороджені грамотою за перемогу. Гра проходила жваво і цікаво. Було приємно дивитись на те, як школярі активно обговорюють запитання. На їхнє прагнення застосувати свої знання та бажання знайти і озвучити  правильну відповідь.