Download
ПАТРІОТИЧНИЙ ВЕРНІСАЖ
DSCN8694.jpg
JPG Image 90.0 KB

 

 

20 березня  2017 року  у школі відкрилася виставка «Герої - серед нас». На виставку представлено фотопортрети 17 учасників АТО, захисників нашої рідної України.  Учні ознайомилися  з коротким життєписом бійців Волині. 

 


     10 березня 2017 року була проведена зустріч з учасниками АТО Карповичем Петром Миколайовичем та Ковалюком Андрієм Юрійовичем. Учні 5-7 класів підготували вітальну програму, в якій прозвучали слова любові до рідного краю, України, зі щемом у серці були згадані події 2014 року.  Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання героїв Небесної сотні, а також тих, які віддали  своє життя за цілісність і суверенність нашої держави. На завершення заходу наші гості подякували учням за концерт і побажали їм бути справжніми патріотами своєї країни, ніколи не втрачати віри у її світле майбутнє.

21 лютого 2017 року проходила виховна година «Герої не вмирають…» підготовлена учнями 8-9 класів. На захід були запрошені батьки вихованців, сільський бібліотекар (Маїло В.С.) і медичний працівик(Ткачук М.М.), учні молодших класів. Серед запрошених був присутнім, учасник АТО, батько учениці 9 класу, Кондаревич Ірини.

Звучали патріотичні та ліричні вірші  та пісні про Україну присвячені героям Майдану і  АТО. Пам'ять загиблих  вшанували хвилиною мовчання. Кондаревич Борис В'ячеславович подарував школярам прапор з автографами його бойових побратимів, який був його оберегом. Закінчився захід словами про бажання  і віру в незнищенність українського народу і пролунала  спільна молитва запорука миру в  Україні.

                                                      

 

 


   

 

21 лютого в школі  відзначали Міжнародний день рідної мови. Старшокласники запросили нас на виховну годину «Збережімо наш скарб –рідну мову», ознайомили з історією  виникнення свята.


20 лютого 2017 року учні школи, мали можливість переглянути літературно-інформаційну виставку «Зберегти, як засторогу, пам'ятати повік»,     підготовлену сільським бібліотекарем Маїло В.С.

Метою якої є вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Ці події змушують кожного з нас згадувати ті трагічні і водночас
героїчні події, схиляти голови над полеглими, винести уроки з минулого, аби не робити помилок у майбутньому.

 

                                                                                


 

 

 

16 лютого 2017 року в школі проходила концертна програма «Україна - моя Батьківщина »


 З нагоди 25  річниці Збройних Сил України у школі було проведено спортивно-інтелектуальні змагання «Козацькі забави» між учнями 1-5 класів. Дві команди  «Отаман» і «Запорожці»  брали участь у різних естафетах: переправа через річку, «варіння» кулешу, пересування у чоботах, «їзда» на конях та інші. Були «розвідниками»: впізнавали на дотик предмети; капітани команд зійшлися в інтелектуальному двобої. Усі учасники проявили активність, згуртованість, спритність. Козаків підтримували вболівальники.

 

                        В нелегкій боротьбі перемогла команда «Отаман». Кожен учасник команди-переможця отримав в’язку бубликів, а «Запорожці»  - календарики. Під кінець дійства усіх присутніх пригостили варениками і яблуками. 


21 листопада 2016р. ми вшанували пам'ять всіх, хто ціною своїх життів, своєю силою, терпінням і вірою відстоювали та продовжують відстоювати гідність українського народу, його свободу та незалежність.

                        На виховній годині «Наш дух не зламати, свободу не вбити» учні склали вінок подяки Героям Небесної сотні, бійцям АТО, які загинули в боротьбі за справедливість, правду, за нашу свободу.

 

 


  З нагоди 74-річниці створення УПА для учнів 6-9 класів 16 жовтня організували поїздку в урочище Вовчак, де у сорокових  роках минулого століття наш діди і прадіди віддали за волю України найцінніше — життя. Школярі та вчителі з трепетом у душі оглянули історичний комплекс «Вовчак. Волинська Січ». Поклали квіти до пам'ятного знака загиблим воякам УПА . Відвідали музей-криївку та храм «Всіх святих землі Української». Діти залюбки фотаграфувалися з ветеранами УПА та героями теперішньої московсько-української війни на Сході України. Хлопчики 6 класу із задоволенням несли прапори ВО «Свобода»

Затамувавши подих, слухали виступ Олександра Пирожика (випускника нашої школи), Ореста Василишина, Євгена Дзюби, Ярослава Царука та інших. Сподобалася і концертна програма її учасниками були колишні вчителі нашої школи: Борис Поліщук та Павло Ткачук, а також земляк Володимир Бринь.

 


З нагоди Дня захисника України в стінах нашої школи відбулися патріотичні заходи. Класними керівниками були проведені виховні години: «Я – громадянин-патріот незалежної держави України», “З відданістю Україні в серці”,“В єдності наша сила”.

                                                      Воїне, лицарю славний,
                                                      Ти зброю тримаєш в руках,
                                                      Щоб на нашу країну-державу
                                                      Злий не позарився враг.
                                                      Будь мужній і будь достойний
                                                     Ти слави своїх батьків,
                                                     Відважний вкраїнський воїне,
                                                     Нащадку славних козаків!

                        Напередодні цього дня школярі мали можливість відвідати літературно-музичну композицію: «Хвала і тричі «Слава» Вам дорогі захисники!». Віртуальна екскурсія «крізь віки» повернула учнів до історичних витоків боротьби нашого народу за незалежність. Школярі пригадали воїнів звитяжців, які не жаліючи життя свого боронили рідну землю-неньку Україну. Повертаючись сьогодні обличчям до нашої історії,  з глибокою вдячністю схилили голову перед бійцями Радянської Армії. Не можна не згадати скорботний День пам'яті воїнів-авганців. Відбувся  короткий екскурс у недалеке минуле нашої країни, нагадавши про буремні й трагічні події на Майдані й теперішні події у зоні АТО. А на закінчення заходу пролунала «Молитва за Україну» у виконанні тріо дівчаток.

 


     В такт легенькому вітерцю і під шепіт опалого листя приходить до нас золотокоса осінь. Ми дякуємо цій чудовій порі, що вона зібрала нас на «Осінній вернісаж». Це традиційний захід, який проводиться у закладі на початку навчального року працівниками та вихованцями школи.

 

     Уже вкотре декорації цього заходу вражають і милують око відвідувачів дійства. Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів школи, які організували виставку осінніх дарів. В учнівських композиціях і їх захистах переважали національні мотиви.


19 лютого у школі проходила виховна година патріотичного напрямку «Солоний хрещатик» і невеличка екскурсія до куточка присвяченого пам'яті Небесній Сотні і героям АТО.

Учні мали можливість поспілкуватись з безпосереднім учасником історичних подій на майдані, Антонюком Ю.І. Який з великим задоволенням і тривогою в голосі розповідав про події нашого недалекого минулого. Про те, що ніхто не міг припустити, що мирні, переважно студентські акції, які розпочалися ще наприкінці листопада 2013 року, переростуть у жорстоку війну та призведуть до кровопролиття і загибелі людей.

Усе розпочалося з для того, щоб Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС, але це не відбулося, і люди почали рішуче діяти. Вони жили на майдані в прямому сенсі цього слова. Десятки тисяч людей почали боротьбу за вільну та єдину Україну. Активістів переконували, що все буде добре, але змін не було і жителі України пішли в наступ.

Починалися масові захоплення ОДА та вимагання усунення влади. Але мирні протести не довго тривали. Згодом стала проявлятися жорстокість «Беркуту». Почав з’являтися автомайдан і одного з лідерів цього руху катували: в чоловіка були зафіксовані численні порізи тіла та обличчя, відрізано піввуха. Люди, які ховали свої обличчя за масками , намагалися довідатись, хто спонсорує так званий автомайдан.

Також почав створюватися й антимайдан – протистояння майдану.

Та хто ж міг подумати , що буквально через декілька місяців розпочнеться справжня війна. Народ почав зводити барикади, палити шини, робити «коктейлі Молотова», щоб захиститися від протилежного боку барикад, де були беркутівці. Не зважаючи на сильний мороз, поливали з водометів, але вони не здавалися та відстоювали своє право. Під час зворушень, які періодично відбувалися як на майдані, так і в різних містах України були зафіксовані травми в багатьох людей, але події, 18 - 20 лютого 2014 року шокували не тільки Україну, але й увесь світ. Почався масовий розстріл мирних людей. 

Під час заходу вшановували пам'ять загиблих волинян Едуарда Гриневича, Сергія Байдовського, Івана Тарасюка, Мойсея Василя.

 

Юрій Іванович закликав молоде покоління не бути байдужим, а завжди відстоювати своє право жити у вільній країні і любити її.  


   3 лютого нетрадиційною пройшла виховна година для учнів 5 і 7  класів, яка проводилась у формі екскурсії в Зразковий музей Бойової Слави села Мокрець. Де гостинно зустріли школярів керівник музею Машманюк Юлія Володимирівна з дівчатками-екскурсоводами (Тарасюк Ю., Хільчук Д., Хільчук В.)

   Екскурсія проходила в рамках запланованого класним керівником Латик О.М. та учнями проекту: «Громадянином бути зобов'язаний»

   В ході екскурсії діти почули про славний бойовий шлях, який пройшли воїни в роки Великої Вітчизняної війни. Уроком патріотизму була розповідь екскурсовода (Хільчук Д.) про участь воїнів (жителів с.Мокрець) у військових діях на сході України. Особливо захоплюючою частиною була можливість ознайомитись з багатьма видами зброї від часів Другої Світової війни і ВВВ.

   Задоволені екскурсією п'ятикласники і семикласники зробили фото напам'ять.З неперевершеними враженнями вихованці поїхали додому, щоб обовязково розповісти почуте і побачене своїм товаришам.

 

   Висловлюємо щиру подяку керівнику музею за творчу працю. 


   29 грудня учні 8 і 5 класів провели виховну годину «Любіть Україну», на якій зустрілися з Кондаревичом Борисом В'ячеславовичем мобілізованим до збройних сил України.

   Річниця пам'яті  Героїв Крут, куточок пам'яті Небесній сотні, необхідність берегти і захищати все, що нам найдорожче, скупі, але щирі слова колишнього випускника, а сьогодні і батька однієї з учениць 8 класу, торкалися найпотаємніших куточків дитячих сердець.

   По особливому зворушливі були вітальні номери для односельчанина від учнів 2,4, і 5 класу. Щемливо звучала поезія Сосюри у виконанні Андросюк Мар'яни і Романюк Олени.

   Актуально, як щире молитовне прохання, як клич сьогодення чи найбільша потреба для людей, суспільства, держави, світу, звучали слова пісні у виконанні учнів 8 класу

«Нам потрібне мирне небо,

 Синє-синє, світле-світле,

 Миру нам сьогодні треба».

 

 


    В бібліотеці нашої школи було  організовано книжково – ілюстративна виставка “Крути: мужність і посвята”, проведено уроки мужності “ Крок у безсмертя” (Учні 8 класу), бібліографічні літератури “ Через Крути у майбуття “,інформаційна година  пам’яті “ Пам’ятаємо Героїв Крут”.