8 травня – це День пам'яті про тих, хто не повернувся живими з війни 1939-1945 років, День пам'яті за кожним, хто боровся із нацизмом. 9 травня – це День вшанування живих: тих, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни, тих, хто в умовах радянського тоталітаризму, маючи в серці національну ідею, зумів довести, що українці – сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями, тих, хто нині боронить нашу свободу та незалежність.

         Травневого ранку ми зібралися біля обеліска Слави, щоб віддати шану нашим односельчанам, які  полягли у минулих сорокових, воїнам, які загинули у наш час на Сході України. З вуст школярів лунали слова  подяки,  побажання миру, спокою.

                                 Слава Україні! Героям Слава!

 

 



           

Дорогі ветерани, наші улюблені бабусі і дідусі!

            Від усього серця вітаємо Вас із Днем Перемоги!

                   Знову Вічний вогонь обпікає серця,

           Знову спогад далекий приносить неспокій,
 Бо дорогам воєнним немає кінця,
                                Бо приходять до Вас побратими крізь роки,
Забираючи друзів в останній політ,
                      Щоб по їхніх стежках вже онуки ходили...

                            Тільки вічний вогонь об'єднує усіх,

                             Щоб вклонитися

Вам і солдатським могилам.

                                                                                                                                Зі святом, шановні ветерани!

                                                                                                                                З Днем Великої Перемоги!

                                   9 травня вітаємо всіх ветеранів Великої Вітчизняної Війни!

 


    Щиро вітаємо ученицю 8 класу Кухарук Лілію за зайняте ІІ місцеу районному етапі Всеукраїнського літературного конкурсу «Розкрилля душі».

   З метою виховання в учнів поваги до рідного слова і традицій до свого народу, вшанування творчої спадщини видатних письменників проводяться різноманітні конкурси. Учні школи беруть активну участь у них і неодноразово здобувають перемоги.


    Щиро вітаємо ученицю 8 класу Кухарук Лілію за зайняте ІІ місце у ІV етапі XV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та її наставника—вчителя української мови та літератури     Паламарчук    Олену Ананіївну.                                                                                                                                                                    

                                                                                                                                                                     


1 Травня - День міжнародної солідарності трудящих

 

   У 1992 році Міжнародний день солідарності трудящих був перейменований у свято Весни і Праці. В Україні, яка стала незалежною на той момент, свято зберегло свою колишню назву. 1 і 2 травня,  згідно з Кодексом законів про працю, – вихідні дні. У світі 1 Травня,  як і раніше,  відзначається як пролетарське свято солідарності.

1 травня - це чудове свято, і як би його не називали - Днем солідарності трудящих, чи святом Весни і Праці - для багатьох воно традиційно символізує відродження і прихід весни. В цей день особливо відчувається великий емоційний заряд, який несе в собі це свято, пов'язаний з відчуттям весняного пробудження природи, урочистої згуртованості всього народу.

   Нехай щедре тепло весняних днів наповнить вас натхненням і оптимізмом, подарує бадьорий, радісний настрій і додасть сил для нових звершень.



26 квітня!

"В ніч забуття

Йде страшне створіння—атомне дитя,

Суть його безкровна і зіниць нема

І уста безмовні, і душа німа".

Такими словами розпочалася інформаційна година,  присвячена вшануванню цієї сумної дати. Чимало років минуло з того дня трагедії на Чорнобильській АЕС. Ця аварія стала для нас уроком, за який заплачено дорогою ціною. Тож не треба повторювати помилок. Давайте берегти оточуючий світ. Роковини Чорнобильської трагедії мають сприяти осмисленню причетності усіх людей до забезпечення екологічної безпеки.    


                                            «Прости нас, Земле,

                                             Нас—людей століття,

                                            Яке надбало стільки лиходій,

                                            Що вистачить на кілька поколінь…»

22 квітня…Це свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих щедрот і природних ресурсів, якими наділила нас природа.

   Юні охоронці довкілля  «Гайківчанка» запросили всіх небайдужих, до участі в екологічному заході «Живе обличчя моєї Землі».

   Своєю творчістю вони закликали зазирнути в її обличчя, побачити,  як вона співає…, радіє,  почути, як плаче…, як стогне від болю, якого їй завдають люди.



22 квітня 2015 року вчителем біології Латик Оксаною  Миколаївною  був проведений  відкритий урок біології для вчителів Соловичівського освітнього округу. Це був урок-узагальнення на тему «Ссавці». Урок проходив у формі усного журналу. Учні 8 класу мали можливість випробувати себе в ролі журналістів. В результаті плідної роботи вчителя і учнів  був створений диво-журнал «Дивовижний світ тварин».

 

Метою уроку було  формування в учнів природничо-наукової компетентності, як обов’язкової складової загальної культури особистості розвитку її творчого потенціалу.


Христос Воскрес! Співає вся природа,

Величний гімн полинув до небес.

Хоч Він помер з любові до народу,

Із гробу встав, у величі Воскрес!

 

         «Так натхненно дзвонять Великодні дзвони!»,- саме такими словами розпочалася літературно-музична композиція  до свята Великодня.

         У день свята Воскресіння Господнього уся наша шкільна родина підготувала виставку великодніх композицій, пишних пасочок, різноманітних писанок, крашанок, дряпанок, які діти написали власними руками. У шкільній залі у цей день лунали вірші - вітання із святом Пасхи. Ведуча розповіла усім присутнім історію Великодня, що сягає своїм корінням в глибоку старовину. Звичайно,  не обійшлося і без музичного супроводу. Під час свята весело звучала пісня – гагілка  «Вередує пишна паска» у виконанні учнів 1-3 класів.

 Великдень всіх нас на гостини просить,

Малює сонце полотно небес,

І крашанку, як усмішку, підносить.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!


«Книги – морська глибина,

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить…»

Під таким гаслом пройшов Тиждень дитячого читання у школі. Діти початкових класів з задоволенням розгадували кросворд «Книга-джерело знань», проводили голосні читання «Юні читайлики» гумористичних творів до дня сміху. Учні 5-6 класів показали хороші знання, кмітливість, ерудицію у літературній грі «Ми сьогодні перевіряємо, що і як читаємо».

 Один з днів тижня був присвячений творчості Тараса Шевченка: учні малювали малюнки до прочитаних творів  Великого Кобзаря (1-5кл.), брали участь у вікторині «Видатний співець українського народу» (7-9кл.). Найактивніші учасники, переможці отримали нагороди, відзнаки. 

Не оминули увагою і сільську бібліотеку. Діти поспілкувались із сільським бібліотекарем, оглянули виставки літератури, вибрали до вподоби книгу.

Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа. Книжка відкриває перед людьми великий світ.



       Книга мудру дасть пораду,

Книга розуму навчить,

  І ніколи вас не зрадить,

Діти, з книгою дружіть.


Всесвітній день дикої природи

3 березня 2015 року відзначається Всесвітній день дикої природи. З метою привернення уваги учнів до цінностей дикої природи у загальноосвітній школі І-ІІ ступеня с.Гайки було проведено ряд заходів.

Учнями старших класів розроблено презентацію «Сторінками Червоної книги Волині».

Було  проведено вікторину «Їх потрібно охороняти», в якій взяли активну участь учні початкових класів.

Організовано конкурс на кращий плакат «Збережемо фауну рідного краю».

І місце у ньому здобула  Ващук Вікторія, учениця 6 класу;

ІІ місце — Ядчук  Ірина, учениця 7 класу;

ІІІ місце - Кондаревич Ірина, учениця 7 класу.




9 березня – день народження Тараса Григоровича Шевченка



                                           Фото виставка, фото захід


Щовесни, коли тануть сніги,

 

І на рясті просяє веселка,

 

Повні сил і живої снаги,

 

Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.


Вінок шани Кобзареві склали учасники літературно-музичної композиції

«Земля, яку сходив Тарас…», проведеної у нашій школі. Ми пригадали рядки безсмертної поезії талановитого поета, зустрілися з героями його геніальних творів.

        Тарас Шевченко народився на українській землі, під українським небом, проте він належить до тих людей-світочів, які стають дорогими для всього людства й у пошані всього людства знаходять своє безсмертя.

Спи спокійно, Тарасе! Нащадки твої

 

Словом шани і любові тебе спом’янули,

 

І народи вкраїнські у вольній сім’ї

 

Заповітів твоїх не забули.


Любі, діти, гості наші,

Знов весна нас всіх зібрала…

Саме такими словами розпочалися щирі вітання учнівського колективу із прекрасним весняним святом краси і любові – Міжнародним жіночим днем у нашій школі.На свято, що від душі приготували діти завітали матусі, сестрички та бабусі, педагогічний колектив школи, техперсонал, і просто односельчани. Цей день символізує у світі ніжність і красу, адже все найдорожче, що є у житті, повязане з Жінкою – Берегинею роду людського.

Теплі і щирі вітання, гумористичні сценки, пісні, вірші і, навіть, театралізоване дійство могли побачити цього дня усі присутні на нашому святі. А на закінчення дійства шкільна родина заспівала пісню про Україну, єдину країну із мирним небом над нами.



Так пахне війна…

5 березня до школи с. Гайки на зустріч із школярами прибув Таран Олександр Миколайович , котрий за сумлінне виконання службових обов’язків отримав відпустку.

Боєць АТО привіз зі Сходу України бойовий прапор, з яким захищав селище Гранітне, що на підступах до Маріуполя. Приніс його на зустріч з школярами. Учні звернули увагу на незвичний димний запах, яким був просякнутий стяг. «Так пахне війна…» – пояснив боєць і розпочав свою розповідь про події на Сході…

Незабаром Олександр повернеться на фронт знову. Повезе з собою на Схід наш земляк дитячі малюнки та листи, численні сувеніри та подарунки з рідної землі.



Конкурс «Творча лабораторія»

Мета конкурсу: розкрити багатющі можливості нашої мови. Учням пропонувалося написати твір (вірш, казку, оповідання), у якому кожне слово починається на одну і ту ж літеру. Здавалося, що конкурс надто важкий. Але які цікаві роботи склали наші учні! Журі не могло визначити переможців, адже тут були і жартівливі вірші, скоромовки, оповідання.


Ну що б, здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!..


Літературна виставка «Ні! Я жива! Я буду вічно жити»


У співпраці шкільного і сільського бібліотекарів Дьоміної О.М. і Маїло В.С. протягом Тижня літератури було організовано виставку творів Лесі Українки «Ні! Я жива! Я буду вічно жити». Учні мали змогу ще раз пригадати видатні перли талановитої поетеси.


Конкур юних читців творів Лесі Українки

На конкурсі читців ми мали змогу краєчком душі торкнутися влучного Лесиного слова, яке наскрізь пронизане патріотизмом. Адже її життя – це легендарний подвиг мужньої, незламної духом, ніжної й нескореної людини.

Її творчість – доказ боротьби і відваги.

Учасники конкурси показали високий рівень артистизму і мовленнєвої вправності, вміння передавати стан самої поетеси і природи. Журі підбило підсумки, учасники були нагороджені призами.


25 лютого – день народження Лесі Українки

        25 лютого ми зібралися, щоб вшанувати пам'ять видатної української поетеси Лесі Українки. Вчитель літератури Паламарчук О.А. пригадала основні факти життя поетеси, учні інсценізували факти із життя маленької і дорослої Лесі, читали її вірші. На захід було запрошено завідуючу клубом с.Ягідне Поліщук О.В. Олена Веніамінівна неодноразово була переможцем конкурсів читців творів поетеси, який щорічно проходить у с. Колодяжне. Гостя майстерно прочитала вірш Лесі Українки « І ти колись боролась, як Ізраїль…» ».

        Цій знаменній даті була присвячена літературна ко мпозиція «Безсмертна в просторі і часі»



Казка – вистава «Про Колобка, який нічого не боявся»


         Учні початкових класів під керівництвом шкільного бібліотекаря Дьоміної О.М., вчителя музики Ващука А.Ф. підготували цікаву виставу – казку «Про Колобка, який нічого не боявся».

        Ми познайомилися з відважним і кмітливим Колобком, лісовими мешканцями, вередливим Дідом, працьовитою Бабою. Учні майстерно виконували ролі, співали пісні, захопили глядачів своєю артистичністю. А глядачам Колобок побажав бути ввічливими, багато читати, щоб дізнатися більше про красу навколишнього світу.


Свято «Мово моя материнська»

         Тиждень літератури почався із свята «Мово моя материнська».

Українська мова своєю милозвучністю посідає одне з перших місць між європейськими. Її красу, співзвучність визнає весь світ. Народна мова – безмежний океан. Це думи, поеми, казки, легенди, перекази, приказки, прислів’я. Немає в світі людини, яка б не любила казок або не чула їх. Скільки відомих українців оспівувало красу, велич і значимість рідної мови.

Чудова наша мова – міцне моє коріння,

А як же я без нього міг би на світі жить?!

Тоді б мене чекало духовне зубожіння,

Бо мову і Вітчизну не можна розділить!


Тиждень української літератури в школі

Всім! Всім! Всім!

Зупинись і подумай!

Чи можеш ти жити без літератури?

Чи буде повним твоє життя без поезії?

Доводимо до відома:

починається Тиждень української літератури.

Не залишайтеся байдужими!

Так звернулися до учнів школи ведучі Базярук Марія і Панасюк Антоній, запрошуючи бути учасниками Тижня літератури, який почався 23 лютого, девізом якого стали слова Гіппократа «Життя коротке, література вічна».


21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Історія свята має трагічний початок. Дату 21 лютого вибрано тому, що саме цього дня 1952 року загинуло п’ятеро студентів, які брали участь у демонстрації за надання рідній їм бенгальській мові статусу державної в тодішньому Пакистані, частина якого пізніше стала незалежною державою Бангладеш. У жовтні 1999-го на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, який із 21 лютого 2002 року відзначають і в Україні.


20 лютого - День Героїв Небесної Сотні




       День Героїв Небесної Сотні — пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

     Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.



У школі створено куточок пам'яті Небесній Сотні

Герої не вмирають. Просто йдуть.

З Майдану - в небо. В лицарі - зі смерті.

Пливуть човни. Пливуть човни. Пливуть …

Героям слава - вписано у серці.

Мар’яна Савка, «Пам’яті Небесної Сотні»

       Минув рік після найстрашніших подій у центрі Києва. Сьогодні ми вшановуємо пам'ять усіх тих, «хто відійшов, даруючи нам свободу», яку ми ще досі виборюємо. Ціною неймовірних жертв, замішаних на крові й материнських сльозах.

І ми просимо: «Люди, бережіть серця свої, щоб не стали каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх!»

 


Слава Україні! Героям слава!





15 лютого ми вітаємо всіх християн із святом Стрітення!


            Вперше свято Стрітення Господнє в історичних документах згадується вже в ІVстолітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується, є не тільки знаковою, але й одним з ключових моментів, які свідчать про високу місію, покладену Богом на Ісуса Христа.

            Учні нашої школи також із захопленням святкували свято зустрічі Зими і Весни, свято Стрітення. Радісний настрій,танці, жарти, спів веснянок-закликанок панував цього дня у шкільній родині. Але головним моментом, якого чекали усі діти – були танці навколо дідуха - опудала Зими, яке за давнім звичаєм потрібно спалити. Під час здійснення цього обряду усі учні з надією вірили і чекали, що Весна переможе.






                              Веселі старти

5 лютого 2015 року вчителями Дьоміною О.М. та Ващук В.О. проведено спортивні змагання серед школярів 3-4 класів «Веселі старти» під гаслом «Здорові діти – здорова нація». Було створено дві команди: «Стріла» і «Чемпіон». Перемогла команда «Стріла». Всі учасники мали спортивні емблеми своєї команди. Переможці були нагороджені кубком, грамотами та солодкими призами.




29 січня українська громадськість відзначає День пам'яті героїв Крут.

97 років тому молоді захисники Української Народної республіки власною кров’ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Учні – старшокласники, учасники круглого столу «Волі народної дзвін», також вшанували пам'ять героїв Крут.

29 січня 1918 року…Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути, яка розташовувалася на 130 - му кілометрі від Києва. Учасники події: невеликий загін збоку молодої Української Народної Республіки (близько 600 осіб ) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії, яка значно перевищує своїх супротивників кількістю, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. Але цей бій для українців не пішов у забуття, хоч і був програним. Він ще раз доводить, як сильно наш народ любить свою країну. Своєю кров’ ю, душею і своєю працею українці, прагнуть до незалежності і благополуччя.


 

Щорічно 22 січня мивідзначаємо День Соборності. Цесвято нагадує нам, що Україна нерозділена, що немає окремо Східної і Західної, що у нас єдина держава і ми єдиний народ! Саме цій знаменній даті у нашій школі було присвячено ряд заходів, які щераз підкреслили, що ми діти України, патріоти своєї держави. Ми памятаємо, що тільки в єдності дії та соборності душі миможемо досягти величної мети збереження нашої рідної України.

Учні молодших класів на виховній годині «Рідну землю, де живемо, Україною зовемо» читали вірші про рідний край, ділилися думками якою вони хочуть бачити Україну. Любов до Батьківщини радісне дитинство, мирні будні і свята школярі відобразили у своїх малюнках на виставці- конкурсі «Мій рідний край, моя земля»

Старшокласники на інформаційній годині «День Соборності України» згадали історичне минуле держави, її становлення, видатні постаті.

У бібліотеці протягом тижня функціонує книжкова виставка «З Україною в серці»

Ми віримо, що наш народ одвічний, потужний і життєдайний. Биті, знекровлені, палені й топтані, ми знову піднімемося з руїн, із попелу, і знову воскреснемо, розквітнемо, забуяємо!..

  І справдяться пророчі слова кобзаря.
  Горнусь до тебе, Україно.
  Як син до матері горнусь
  За тебе, рідна і єдина
,
  Щодня я Богові молюсь.
  Молюсь за тебе, Україно,
  І свої сили віддаю,
  Щоб відродити із руїни
  Наш дух і славу бойову.
  Очистимо усі джерела, 
  Дніпро-Славутич оживе,
  І заспіваєм:
„Ще не вмерла
  Україна наша і не вмре”.









З  Новим  2015  Роком !

Навколо сніг біліє,

настала вже зима,

У школу до нас радість

із казкою прийшла.




30 грудня відбулося засідання педагогічної ради, на якому розглянули такі питання:

1) Про роботу педагогічного колективу з питань охорони дитинства, захисту прав дітей.

2) Формування соціального досвіду учнів у процесі правового і морального виховання.

3) Про стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з історії та правознавства.

Роботу педагогічного колективу з питань охорони дитинства, захисту прав дітей проаналізувала директор школи Антонюк В.П.

Досвідом роботи з питань правового і морального виховання як важливого фактора формування соціального досвіду учнів поділилася вчитель правознавства Антонюк М.А.

Стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з історії та правознавства було проаналізовано у доповіді заступника директора Дмитрук Р.В.

В обговоренні взяли участь Пирожик-Панасюк А.В., громадський інспектор з охорони дитинства, Петрович Р.О., Ващук В.О., Дьоміна О.М., Латик О.М., класні керівники 1-9 класів, Ващук А.Ф., вчитель історії.

По кожному питанню були прийняті відповідні рішення.




Вітаємо переможця ІІІ етапу Всеукраїнських предметних олімпіад

15 січня у м. Луцьку відбувся ІІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з української мови та літератури. Учениця 8 класу Кухарук Лілія стала переможцем, здобувши ІІІ місце.

Щиро вітаємо її та наставника вчителя української мови та літератури Паламарчук Олену Ананіївну.

Натхнення, творчих здобутків з теплотою і радістю зичить колектив школи.



  “Срібні дзвіночки”

               23 грудня 2014 року учні школи взяли активну участь у підготовці та проведені районного конкурсу патріотичної пісні “Срібні дзвіночки” у молодшій та середній віковій категорії.
              Відповідна специфічна культура, емоційність виступу, етика зовнішнього вигляду, якість супроводу дозволяють говорити про досить високий рівень виконавської майстерності учениці п'ятого класу Ткачук Мирослави.
              Перераховані вище критерії разом з майстерним володінням навичками вокального мистецтва, чистотою інтонування, розкриттям патріотичної тематики пісні дозволилаВальчук Богдані, учениці 7 класу, поповнити скарбничку перемог рідної школи ( вчитель Ващук Андрій Ффедорович).


Підсумки ІІ етапу учнівських олімпіад


             У листопаді — грудні учні школи брали участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад. У районному етапі взяв участь 21 учасник з 26 учнів 6 — 9 класів. У 2014/2015 році школа має 14 переможців. Це Таран Сергій, 6 клас (математика — І місце), Дмитрук Софія, 7 клас (українська мова та література — ІІ місце), Кондаревич Ірина, 7 клас (математика — ІІІ; фізика — ІІІ), Сочин Анна, 8 клас (біологія ІІ), Кухарук Лілія, 8 клас ( українська мова та література — І, математика — ІІ, історія ІІІ, англійська мова ІІІ), Козак Валентин, 9 клас ( українська мова — ІІ, географія — ІІ, історія — ІІ, англійська мова ІІІ), Базярук Марія, 9 клас (біологоія І).
            Серед загальноосвітніх шкіл І-ІІ ступеня наші учні здобули переконливу перемогу. Школа на третій позиції серед шкіл І-ІІІ ступеня.
            Вітаємо переможців та їх наставників, бажаємо творчих здобутків Базярук Марії, учениці 9 класу (біологія, вчитель Латик О.М.) та Кухарук Лілії, учениці 8 класу (українська мова та література, вчитель Паламарчук О.А)  успішно виступити у ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад, який проходитиме у 2015 році.


          Тарас Григорович Шевченко...
          Без його імені не можна уявити нашої літератури, нашої культури, нашої країни. Його творчість невмируща.
Тарас Шевченко — це вічний вогонь, який ніколи не згасне в серцях народу.
          Ми, нащадки, будемо завжди берегти у своїх серцях той вогник любові до Вітчизни, який запалив поет своїми творами.
6 грудня 2014 року відбувся ІІІ (обласний) етап V Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. У цьому етапі конкурсу взяла участь і учениця 8 класу нашої школи — Кухарук Лілія. Вона зайняла ІІ місце.
          Вітаємо Лілію із перемогою (ІІ місце) і у ІІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, який відбувся 13 грудня 2014 року, та, звичайно, її наставника — вчителя української мови та літератури Паламарчук Олену Ананіївну.


Сьогодні ж свято!  Вся школа збирається, ярмарок починається!


В кожній хаті на Вкраїні

Вареники варять нині.

Вареники круглолиці

Із найкращої пшениці.


На передодні Дня Збройних сил України у нашій школі відбувся благодійний ярмарок «Допоможемо героям АТО».

До проведення заходу долучилися всі: учні приготували святкове привітання, а батьки організували випічку.

Загальна сума, зібрана на ярмарку, становить 2100 гривень. Ці кошти були передані волонтерам для підтримки української армії.



Дитяча небайдужість до долі Батьківщини

Одним із підтверджень не байдужості юного покоління до долі своєї Батьківщини є участь в акція: «Оберег для воїна», «Лист пораненому воїну», «Малюнок захиснику Вітчизни», які проходили протягом вересня – листопада у нашій школі. Ці акції проводилися з метою моральної та матеріальної підтримки української армії. Учні малювали малюнки, писали листи солдатам АТО,  також виготовляли обереги з національною символікою.



ХОРОБРІ СЕРЦЯ


У нашій школі відбулася зустріч учнів з учасником АТО  Антонюком Валентином Івановичем.

Під час виховного заходу пролунали патріотичні вірші і пісні. Школярі прослухали захоплюючі розповіді учасника.

Діти підтримали єдність нашої країни і висловили подяку людям, що ризикуючи своїм життям захищають незалежність нашої держави. Учні початкових класів підготували і передали листи,малюнки та обереги нашим захисникам.

           Захист завершився урочистим виконанням молитви.




Як тебе не любити, Києве мій?

    Українській столиці − понад 1500 років. І вже за це її варто відвідати. Більш стародавнього міста  в Україні, Росії, Білорусі немає. Тим більше події,які відбулися в нашій столиці, надихнули учнів шкіл села Мокрець і Гайки відвідати це історичне місто.
    Знайомство з містом ми розпочали від Володимирського собору.  Неподалік розташований Київський національний університет  ім. Т.Г. Шевченка, навпроти − затишний міський парк з монументом великому українському поету Т. Шевченку.  Далі нашу увагу привернув Будинок вчителя, біля фасаду якого − пам'ятник першому главі української держави в 1917-18 рр. − Михайлу Грушевському.   Кварталом вище − Київська опера. Нині Оперний театр є однією з головних визначних пам'яток київського центру. А ось ми біля Золотих воріт − колишнього парадного в'їзду до Києва. Завдяки реставраторам ми змогли побачити, якими були Золоті Ворота в XI столітті.
    На найвищій точці Верхнього міста розташувався Софійський собор − головна святиня Русі, архітектурна перлина ХІ століття, славна своїми мозаїками та фресками. Собор занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Ще ми побували на площі біля пам’ятника Богдана Хмельницького, біля  Михайлівського Золотоверхого монастиря, в Андріївській церкві.                                                                                        

   Побувавши в самому «серці» княжого Києва, ми спустилися до Хрещатика. Хрещатик починається біля підніжжя київських пагорбів, на Європейській площі, зазначеної будівлями Філармонії, Українського дому та парламентської бібліотеки. Ми були у  Парку Слави − пантеоні захисників та визволителів Києва. Парк знаходиться в центрі великої зеленої зони, що примикає до Києво-Печерської лаври. Ці древні пагорби мають своє багате історичне минуле, про яке нам розповів  екскурсовод. 
      Поруч з обеліском Слави − меморіал жертвам голодоморів в Україні. Три подібні трагедії пережили благодатні українські землі за чверть століття, з 1921 по 1946 роки... «Біла свічка» на дніпровських схилах з однойменним музеєм всередині нагадує про ці події.
       І ось ми − біля найстарішого монастиря східнослов'янських земель. Києво-Печерська Лавра заснована в 1054 році. Перші ченці жили у печерах на дніпровських схилах, звідси − і назва монастиря. Лавра − це почесний титул, який дарується лише дуже великим і значним монастирях.
Дзвіниця Лаври − найвища в Україні, вона сягає у висоту 96 м.
       Проїхавши повз легендарний стадіон «Динамо», ми знову опинилися на Хрещатику. Центральна площа України – Майдан Незалежності (або ж просто «Майдан») – центр політичної та ділової активності, місце масових концертів і шоу. У її центрі височіє Колона Незалежності, зведена в 2001 році. Незбагненним, містичним чином назву «Майдан Незалежності» було закарбовано страшними і величними подіями, які відбулися там минулої зими. І знову Світ із захватом і подивом дивився на Україну, усвідомлюючи, що саме на Майдані повертається стерно європейської та світової історії.
Тепер зрозуміло, що «Слава –  нації», що «смерті ворогам» хочеться багатьом і досі, коли перед очима зринають кадри із вбитими та пораненими героями. Що «душу й тіло ми положим за нашу свободу» – це не просто абстрактні слова з гімну. Врешті-решт, що Майдан Незалежності – справді те місце, де здобували свою свободу. Це дивне, неймовірне місце, потужна точка енергії нашого народу, де встигли відчути все: і радість, і безвихідь, і горе, і біль, і гордість, і повагу.
       21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього дня на Майдані відбулось прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали «Небесною сотнею». Під час прощання з загиблими лунала жалобна пісня «Гей, пливе кача…», що стала неофіційним гімном «Небесної сотні».
         Їхні імена назавжди викарбуються в нашій пам’яті, адже вони відстоювали та боролись за наше з вами майбутнє,вони давали нам віру в себе та впевненість, що тобі завжди підставлять плече допомоги, вони несли єдність духу та думки українського народу і плекали в нас ще більшу любов до вільної, мужньої неньки України. Вони ішли до кінця, несучи в серцях любов до своєї країни. Вони були впевнені у її великому майбутньому, вони подали нам приклад. Вони – наша гордість та слава.    Учні віддали шану загиблим мітингувальникам. Часто на очах з’являлися сльози. Це були сльози жалю за полеглими, сльози поваги і гордості за наш український народ.
  Побувавши у нашій величній столиці хочеться вернутися туди ще і ще. Діти не відчували втоми, тому що були вражені і задоволені цією екскурсією. Радимо всім відвідати історичні місця Києва.
        Пора і нам  знати нашу історію – це дуже важливо – і пишатись нею!!!



 

9 листопада – День української писемності та мови

 

Як море починається з річки, так українське слово з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора Літописця, шліфувалася у творах Григорія Сковороди, поглиблювалась під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалась пізніше Іваном Нечуєм-Левицьким, Іваном Франком, Михайлом Коцюбинським, Лесею Українкою та багато іншими видатними українцями.

Мова це найбільший скарб народу. Це саме той інструмент, який єднає людей однієї нації, робить їх єдиним цілим.

З метою пропаганди мовних багатств українського народу, прищеплення мовної культури учням, виховання у них поваги до мови свого народу були проведені у школі заходи, присвячені Дню української писемності та мови.

А з метою пошуку, підтримки і розвитку творчого потенціалу обдарованих дітей було проведено І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Переможцями стали:

 Бринь Вікторія ( 3 клас), Копервас Владислав ( 4 клас ), Копервас Лілія ( 5 клас ), Романюк Олена ( 6 клас ), Дмитрук Софія ( 7 клас ), Кухарук Лілія ( 8 клас), Козак Валентин ( 9 клас ).

Учні школи також брали участь у ІІ етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Ось їхні досягнення:

Копервас Владислав (ІІІ місце), Романюк Олена (ІІ місце), Кухарук Лілія ( І місце).

Володимер Сосюра писав:

«Любіть свою мову й ніколи її не забутьте  в житті»


 

Свято КВІТІВ.

          Щорічно у нашій школі проходить свято Осені з танцями,співами,гумористичними інсценівками. У зв’язку з подіями в країні,цьогорічне свято мало особливе патріотичне забарвлення. Учні школи із захопленням працювали над виготовленням композицій:  які були присвячені Героям Небесної сотні,   державним і народним символам України,  учасникам АТО.

          З уст дітей пролунали патріотичні пісні та вірші,які виражали  любов до України,її захисників,закликати любити рідну землю.



Перший УРОК

"Україна - єдина країна"

Ми - нація єдина, твої ми діти, Україно!

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина

Бо ти єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна



Свято першого дзвоника




 

Вітаємо вас всіх з чудовим святом,

Воно і ніжністю, і радістю дзвенить,

Учитель! У слові цім багато

Добра, любові й радості звучить.




Випускний

 

 

 

 

Нехай оця ясна весна

Всім подарує вік щасливий,

Щоб не згасала доброта,

Здоров'я, радощів і сили

Зичить вам в останній раз

Наш дружній випускний клас.




Останній дзвінок

 

 

 

 

Останній дзвоник-незабутнє свято,

Мов спомин про шкільний веселий час…

Це мрії, плани, це в майбутнє крок.

Так , друже, це останній твій дзвінок.

 







 

 

 

 


2  3