З метою запобігання травматизму  дітей           та набуття ними практичних навичок поведінки під час  перебування на вулиці з 14 по 18 листопада у школі було проведено Тиждень  безпеки дорожнього руху

                        Тиждень розпочався інформаційною лінійкою,   під час якої  заступник директора Дмитрук Р.В. ознайомила учнів 1-9 класів з теоретичними основами даного питання, планом проведення Тижня.     

                         Класні керівники (Дьоміна О.М.,  Паламарчук О.А.,  Латик О.М., Ващук А.Ф., Дьомін В.І., Сидорук Г.П., Кравчук М.М.)  провели  виховні години, метою яких було ознайомлення з  правилами дорожнього руху, провели  практичні заняття, щодо поведінки учнів на дорогах. Цікаво і змістовно пройшли практичні заняття «Ситуація на дорозі», розроблення пам´яток «Я і дорожні знаки».

                        Вчитель основи здоров'я Антонюк М.А. провела конкурс вікторин для молодших школярів і старшокласників «Безпека дорожнього руху».

                        Під керівництвом вчителя образотворчого мистецтва Глібка В.І. було організовано для учнів 1-4 класів конкурс малюнків «Твій друг – безпечний рух», конкурс плакатів для старшокласників «Червоний,  жовтий, зелений».

                        Вчитель початкових класів Дьоміна О.М. організувала перегляд відеофільму «Безпека пішоходів – у руках самих пішоходів»

                        Проведені заходи сприяли поповненню знань про правила дорожнього руху, виробленню практичних умінь і навичок.

 

 

 

 

 



   З нагоди 74-річниці створення УПА для учнів 6-9 класів 16 жовтня організували поїздку в урочище Вовчак, де у сорокових  роках минулого століття наш діди і прадіди віддали за волю України найцінніше — життя. Школярі та вчителі з трепетом у душі оглянули історичний комплекс «Вовчак. Волинська Січ». Поклали квіти до пам'ятного знака загиблим воякам УПА . Відвідали музей-криївку та храм «Всіх святих землі Української». Діти залюбки фотаграфувалися з ветеранами УПА та героями теперішньої московсько-української війни на Сході України. Хлопчики 6 класу із задоволенням несли прапори ВО «Свобода»

Затамувавши подих, слухали виступ Олександра Пирожика (випускника нашої школи), Ореста Василишина, Євгена Дзюби, Ярослава Царука та інших. Сподобалася і концертна програма її учасниками були колишні вчителі нашої школи: Борис Поліщук та Павло Ткачук, а також земляк Володимир Бринь.

 

 


             З нагоди Дня захисника України в стінах нашої школи відбулися патріотичні заходи. Класними керівниками були проведені виховні години: «Я – громадянин-патріот незалежної держави України», “З відданістю Україні в серці”,“В єдності наша сила”.

                                                      Воїне, лицарю славний,
                                                      Ти зброю тримаєш в руках,
                                                      Щоб на нашу країну-державу
                                                      Злий не позарився враг.
                                                      Будь мужній і будь достойний
                                                     Ти слави своїх батьків,
                                                     Відважний вкраїнський воїне,
                                                     Нащадку славних козаків!

                        Напередодні цього дня школярі мали можливість відвідати літературно-музичну композицію: «Хвала і тричі «Слава» Вам дорогі захисники!». Віртуальна екскурсія «крізь віки» повернула учнів до історичних витоків боротьби нашого народу за незалежність. Школярі пригадали воїнів звитяжців, які не жаліючи життя свого боронили рідну землю-неньку Україну. Повертаючись сьогодні обличчям до нашої історії,  з глибокою вдячністю схилили голову перед бійцями Радянської Армії. Не можна не згадати скорботний День пам'яті воїнів-авганців. Відбувся  короткий екскурс у недалеке минуле нашої країни, нагадавши про буремні й трагічні події на Майдані й теперішні події у зоні АТО. А на закінчення заходу пролунала «Молитва за Україну» у виконанні тріо дівчаток.

 

 


В такт легенькому вітерцю і під шепіт опалого листя приходить до нас золотокоса осінь. Ми дякуємо цій чудовій порі, що вона зібрала нас на «Осінній вернісаж». Це традиційний захід, який проводиться у закладі на початку навчального року працівниками та вихованцями школи.

 Невеличка концертна програма справді порадувала присутніх гарним настроєм та гумором. Школярі зустіли запрошених гостей запашним калачем. Який з почестю вручили дирекції школи. Захоплюючим моментом був спів учениці 7 класу, у її вконанні прозвучала пісня «Наша осінь щедра, мила».  А як же  без головної героїні свята «Чарівниці осені», яка завітала на свято з щедими дарунками, загадками і милозвучною осінньою піснею. Музична композиція «Габузова родина», у виконанні учнів 5 класу,зірвала шквал аплодисментів. А гумористична сценка «Дві куми» у артистичному виконанні учениць 8 класу (Ващук Вікторії і Романюк Олени) додали неодну посмішку на обличчі.Не можуть не милувати око осінні пейзажі, які школярі мали можливість переглянути на мультимедійній дошці.

Уже вкотре декорації цього заходу вражають і милують око відвідувачів дійства. Різноманіття квітів, овочів, фруктів втілилися в чудові та цікаві композиції учнів школи, які організували виставку осінніх дарів. В учнівських композиціях і їх захистах переважали національні мотиви.

 

 


30 вересня  в стінах нашої рідної школи відбулося чудове свято, присвячене найкращим педагогам – вчителям Гайківської школи. В цей день також приймали щирі вітання з Днем працівника освіти кухар шкільної їдальні, техпрацівниця, шофер і вчителі-ветерани, які не забувають свою школу.

З самого ранку учні привітали своїх наставників самими теплими словами вдячності і неперевершеними букетами квітів.

 Старшокласники взялися виконувати місію педагога, організувавши день самоврядування. Кожен із них старався проявити всі свої здібності, зайнявши почесне місце вчителя.

                        Після уроків усіх чекала святкова програма «Ми Вас дуже любимо, дорогі наші вчителі». Під час концерту всі педагоги отримали море позитиву від виступу учнів і колег. А особливо цікавим був перегляд презентації «Коли наші вчителі були маленькими».

Вся організація святкового дня пройшла на високому рівні. З впевненістю можна сказати: «Талановиті вчителі виховують талановитих і здібних дітей!». 

 

 


15 вересня 2016 року в ЗОШ І-ІІ ступеня с.Гайки відбулася зустріч з представниками фонду .На зустрічі були присутні представники органів місцевого самоврядування та батьківська громадськість. Не оминули зустріч і пенсіонери. Дідусь учнів 3  і 5 класу Новаковський Альфред Михайлович зачарував присутніх вишиванкою. Активно долучився учасник АТО Таран  Олександр, батько учня 8 класу.

Реалізація даного проекту сприяла розвитку творчих здібностей учнів, соціалізації та самореалізації сільських дітей.

                        Від імені громадськості голова батьківського   комітету, секретар сільської ради Сочин Валентина   висловила щиру подяку фонду Ігоря Палиці  «Тільки разом» за надану допомогу для придбання комп’ютерної та мультимедійної техніки. Зокрема наголосила, що надаючи допомогу, Ви дарує не просто матеріальні цінності, а даєте радість і надію.

 

 

 


 Шкільний дзвінок покликав на Перший урок усіх школярів.  А оскільки у 2016 році в нашій країні відзначається 25-та річниця Незалежності, то і тематика Першого уроку присвячена саме цій даті. «Щоб у серці жила Батьківщина»

                        У ході уроків учні поглибили свої знання з історії України та процесів державотворення, боротьби за здобуття Україною статусу незалежної, суверенної, демократичної держави; усвідомили важливість та цінність ідеї власної державності.

Всі уроки пройшли особливо піднесено, насичено, емоційно. Учні здійснили історичний екскурс, пригадавши події, які змусили українців відчути себе єдиним народом і господарями на власній землі. Згадали про Євромайдан, Революцію Гідності, героїв Небесної сотні, героїв АТО.

                         Використовуючи різноманітні форми проведення першого уроку, класні керівники намагалися донести до вихованців усвідомлення ідеї консолідації української нації, виховували почуття любові до Батьківщини, гордості за свою країну та формували світогляд громадянина-патріота нової формації.

 


Святкове  подвір’я нашої  школи  зустріло гостей щирими дитячими посмішками, добрими й допитливими очима. Тут була особлива атмосфера. Багато присутніх, були одягнені у вишивані сорочки та плаття або ж мали українську символіку. Розпочалась урочиста лінійка, зазвучав гімн і всі присутні співали його тримаючи руку на серці.

Директор школи Антонюк Валентина Петрівна сказала  напутнє слово першокласникам, котрі вперше прийшли до школи. Привітала теплими і щирими словами усіх школярів, побажала учням бути допитливими та наполегливими в отриманні нових знань, старанно вчитись протягом всього навчального року і отримувати гарні відзнаки. А вчителям та батькам побажала мудрості та терпіння. Щоб високе покликання і життєва мудрість додавали їм наснаги у цій благородній місії -  навчати і виховувати нове покоління українців!

І традиційно, маленький першокласник дзвонив  у дзвоник, і звуки його пролунали в кінці святкової лінійки. Так розпочався новий шкільний рік, який покликав учнів за парти. За цей рік вони неодмінно стануть дорослішими, отримають більше знань та знайдуть друзів

 

 


     Ось і настав цей день – день прощання зі школою. Попереду незвідана даль.  Позаду – батьківський поріг, розквітла калина, протоптана стежка у шкільному дворі, незрадлива мамина усмішка зі сльозою на щоці… Знайти себе, своє місце у житті, вирости і вижити, бути завжди людиною – що є святішого і дорожчого? 
          Подвір'я школи майорить різнобарв'ям квітів, святковим вбранням, добрими і щирими посмішками.   Уся шкільна родина зібралася на традиційне свято випускного вечора.  Директор школи Антонюк Валентина Петрівна  зачитує наказ про випуск учнів із школи та вручає атестати і подяки батькам випускників. До вітань директора приєднються батьки, родичі, друзі. Зворушливий  і щирий  виступ прозвучав від першого вчителя і класного керівника Дьоміна Валерія Івановича.

 Випускники кружляють у прощальному вальсі, в якому поринають у спогади, мрії, сподівання, відчувають радість, смуток та світлу печаль...

 

         Хвилюючим був цей день не лише у дітей. Не менше хвилювалися і їхні батьки. Відчували, як шалено б’ється серце,а то і зовсім десь зникав його стукіт,бо у вирій життя полетять їх пташенята. За давньою традицією, благословили в дорогу. А потім світанкова зоря покликала їх у незвідані далі, різнобарв'я життя, для праці та радості. 


Тріпочуть листячком тополі,

 Берізка ніжно шелестить,

 Сьогодні свято в нашій школі,

Дзвінок останній продзвенить.

                        Непомітно спливає час, от і добігає кінця чеговий навчальний рік. Вкотре наша школа проводжає своїх учнів за поріг. Тож усі із нетерпінням чекають, коли продзвенить останній дзвінок. Проте у мелодійному дзвоні відчувається не лише радість, але і смуток. Бо сьогодні ми проводжаємо у доросле життя наших дев'ятикласників.  

                        Восьмеро гарних, цілеспрямованих, рішучих юнок і юнаків стояли збентежені. Йдуть у минуле догоочікувані дзвінки на перерви, щоденники успішності, кнопки на стільці сусіда, суворі й водночас чуйні слова класного керівника. Як стрічка кіно закінчилися їхні безтурботні шкільні роки.  

                        З привітаннями до всіх присутніх та настановами до випускників звернулися: директор школи Антонюк В.П., голова сільської ради Жолуб А.Ф., класний керівник і перший вчитель Дьомін В.І., мама випускника Пирожик-Панасюк А.В.

Першокласники привітали теплими віршованими словами.  В свою чергу дев'ятикласники   зі словами подяки вчителям та батькам дарували чарівні троянди  присутнім.

Традицією нашої школи є і те, що частина учнів, батьків і вчителів прийшли у вишиванках. Директор підвела підсумки навчального року, вручила похвальні листи за успіхи і оголосила наказ про переведення школярів до наступного класу.

 

                        Зворушливе шкільне свято завершилося відпусканням повітряних кульок у мирне небо.  


   У нестандартній формі відбулися батьківські збори учнів 7 класу « Громадянин виховується з дитинства» , на якій Олександр Таран, воїн АТО, представив учням збірку поезії «Небо Донбасу», із особистим автографом свого побратима Юрія Щербика, що розділяв разом із ним важкі хвилини в зоні окупації. З душевним трепетом діти читали вірші із збірки, що навіювали сльози на очах присутніх.

 

З уст семикласників пролунали пісні на патріотичну тематику «Сіяв батько жито» і «Колискова майбуття». А посмішку на обличчя додала гумористична сценка «Язика Хвеська». 


26 травня на базі ДЮСШ було проведено районні змагання з легкої атлетики серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. Вихованці нашої школи привезли чотири перемоги, з чим ми їх і вітаємо.

                                                                                                       Вітаємо!!!

  Голуб Іванну ученицю 7 класу за зайняте І місце

                                                                                                                                                            (Біг 100м.)

  Кондаревич Ірину ученицю 8 класу за зайняте ІІІ місце

                                          (Метання малого м'яча — 26 м.)

Ткачука Василя учня 9 класу за зайняті два ІІІ місця

                          (Метання малого м'яча — 48м.)

                                        (Стрибки у довжину з розбігу — 3.88м.)

 

Успіхів, Вам спортсмени у майбутніх змаганнях!


    З метою вшанування пам'яті Великого Каменяра і з нагоди наближення визначної дати –150- річчя від дня його народження в школі проводився ряд заходів:

На літературно-мистецьке свято «Великому Каменяреві» (керівник Паламарчук О.А.) зібрались усі школярі. Вони мали можливість пройти життєвим і творчим шляхом видатного українського поета національної честі.

    Молодшими школярами була інсценізована казка «Лисичка і Журавель», (класовод Дьоміна О.М.).

 

    Шкільним і сільським бібліотекарями була організована книжкова виставка. На якій були представлені художні твори, ліричні збірки поета,  статті з періодичних видань.


   Всесвітній День вишива́нки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

 

   Учні і вчителі нашої школи поважаючи традиції українського народу прийшли цього дня  у вишитому одязі. Педагогом-організатором було проведено тематичну лінійку. Це свято в школі плануємо зробити традиційним і на наступний рік проведемо ряд заходів щодо святкування «Дня вишиванки».


    Вітаємо ученицю 9 класу Кухарук Лілію за зайняте ІІ місце у ІV етапі VІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Звичайно, Ліля радіє цій перемозі, але мабуть, ще більше радіє за неї її наставниця – Паламарчук Олена Ананіївна, бо справжнє щастя для вчителя – це великі досягнення та успіх його вихованців. А для учня велике щастя зустріти вчителя, який зможе розгледіти в нього алмаз таланту та перетворить цей алмаз на справжній діамант. Це потребує великих зусиль, наполегливості, працелюбності, самовіддачі, бо тільки так можна добитися успіху та перемоги.

 

                                    Щиро вітаємо ученицю і  вчителя з перемогою і бажаємо майбутніх великих успіхів!


   

 

Вітаємо ученицю 8 класу Дмитрук Софію за зайняте І місце у районному конкурсі дитячих творів на тему «Людина та ліс» в рамках акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Читати далі...


    З метою узагальнення і поглиблення знань учнів про рослинний і тваринний світ рідного краю, виховання бережливого ставлення до природи, школярі 8 класу пройшли по екологічній стежині, яка вела від школи до джерела. Під час екскурсіїї вони не були активними спостерігачами, а провели власні дослідження за об'єктами природи.

     Діти мали можливість постерігати за тихими хвильками на поверхні р. Турія, верболазами, які ростуть поблизу. Різномантність рослинного світу дивувала своєю неповторністю, а бджілки-трудівниці своєю працелюбністю. Під час подорожі школярі уважно приглядались до шкури, яку скинув вуж звичайний, спостерігали за підводною прогулянкою пуголовків. Найприємнішою релаксаційною хвилинкою була насолода при слуханні співу соловейка. А кування зозулі спонукало кожного перевірити свої кишені. Неможливо було б не звернути увагу на таємничо-захоплююче цвірінькання коників-стрибунців. А по дорозі додому, як завжди нас зустрічала пара лелек, які є природною візиткою села.

    Своїми враженнями від побаченого дівчатка поділились з товаришами.

    Тематичні екскурсії вносять різноманітність  у планові уроки біології.Збагачують уяву дітей, дають змогу краще пізнавати навколишнє середовище своєї рідної місцевості.   

 

 


 

9 Травня. День пам'яті і примирення

     

 

      Весна іде, і переможним кроком

      В тюльпановому вічному вогні

      Йде травень крізь хвилини, дні і роки,

      Несе нащадкам спогади свої.

         

         

 

 

 

    Минають роки, відлітають у вічність… Більше півстоліття минуло з тієї тривожної ночі, коли замовкли останні постріли гармат, прийшов мир, настала тиша, за яку заплачено ціною життя мільйонів людей. В жахіття війни було втягнуто 67 держав, 80% населення земної кулі. Друга Світова тривала довгих  6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. У цій війні загинуло близько 60 млн осіб, не говорячи вже про поранених і тих, хто  пропав безвісти. Лихо й страждання, які пережили люди, незмірні. Все далі відходять грізні роки Другої Світової війни. Але не згасає пам'ять про тих, хто приніс на вівтар Великої Перемоги своє життя, хто поліг у боях заради щастя інших.

    Війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил. Вони – святиня нашої пам’яті. І так щороку,вже кілька десятиліть учні нашої школи приходять із квітами до обеліску, щоб привітати ветеранів та віддати данину пам’яті тим, хто загинув на фронтах Другої Світової війни, хто віддав життя, щоб ми жили щасливо.

 

 

 


Христос Воскрес! Усе радіє, 
Сміється сонечко з небес,
 
Прозора річечка леліє –
Христос Воскрес!
 
Христос Воскрес!
 

                В траві фіалочки зітхають
                І пролісок тремтить увесь,
 
                Розквітла яблунька аж сяє –
                Христос Воскрес!
 
                Христос Воскрес! 
                                Дзвенять пташки у полі, в лісі; 
                                І дзвін співає до небес, 
                               Де білі хмарки розплилися –
                               Христос Воскрес! 
                               Христос Воскрес! 



    З метою благоустрою та забезпечення чистоти, порядку на  нашому шкільному подвір’ї, формування в учнів господарчих рис, дбайливого ставлення до навколишнього середовища, відродження традиційного для українського народу шанобливого ставлення до природи проводилась акція «Квітуче шкільне подвір’я».

    В ході акції було заплановано та проведено низку заходів:

був розроблений дизайнерський проект клумби «Окраса нашої школи», висадка  розсади квітів на клумбу , висівання насіння квітів на розсаду.

 

 

 

 

 


Чорнобиль – це вже історія України, тому дітей треба навчати вболівати за минуле своєї держави, сприймати її такою, яка вона є, до того ж формувати загально розвинену людину, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу;розвивати в учнів потребу будувати, створювати, відроджувати заради України; виховувати почуття сприймання чужого болю як свого, загальнонародного горя – як особистого, почуття любові до людини, до землі, до держави;  виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок України, саме таку мету ставили перед собою вчителі, проводячи виховні години, уроки пам'яті , бесіди та засідання круглого столу «Наслідки катастрофи на Чорнобильській АЕС».                                                                                                    

 26 квітня! В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити із нашої пам’яті – неможливо. У шкільній бібліотеці оформлено куточок  під назвою «Вони рятували не лише наше життя», де вдало підібрано добірки літератури, плакатів, листівок  Із учнями 8-9 класів було проведено тематичну годину під назвою «Дзвони Чорнобиля» , що сприяла усвідомленню того, що Земля – наш єдиний спільний дім і відповідальність за нього лежить на кожному з нас.


Нещодавно учні школи мали можливість  ознайомитись з ландшафтами своєї місцевості. Метою подорожі є розширення кругозору дітей  про особливості флори і фауни свого рідного краю. Школярі із великим захопленням розглядали квіти барвінку повзучого, анемони. Милувалися ароматами черемухи, терну. Придивлялися до майстерно зробленого гніздечка дрозда сірого.

Неперевершені враження і творчість дітей були продемонстровані у

складанні сенканів і малюнках весняних пейжажів.

 

 

   У квітні ми продовжили акцію «За чисте довкілля». Розпочали роботу з благоустрою школи: прибирання шкільного подвір´я, доріг, обеліска Слави, облаштування квітника.  

 

 


15  квітня –День цивільного захисту населення

 

 

         15 квітня у нашій школі пройшов День цивільного захисту населення, під час якого для учнів 1-9 класів був проведений єдиний урок з ЦЗ. Учні набули теоретичні знання про різні види небезпек, які можуть виникнути на території, ознайомилися з їх причинами і наслідками. Також відпрацювали практичні дії з особистої безпеки й захисту у разі надзвичайних ситуацій.


Для шестикласників урок з бології пройшов тематичною екскурсією. Метою якої було узагальнити знання дітей про річку, рослинний та тваринний світ своєї місцевості. Подорожуючи берегами Турії школярі із захопленням вдивлялись у весняне пробудження живого, а Турія тим часом до нас всміхалась таємниче. Вона добре знала, що сам бог Тур її святив та ім’я своє дав.
        Давно відійшла в небуття священна тварина Тур. І на небі Бог Велес-Тур передав свої духовні і панівні повноваження іншим богам. Однак  ріка Турія залишилась священною. В ній русалки водяться і зорі сузір’я Тельця купаються.

А Турія в пахучих лепехах шепоче
Про давні легенди, про славного бога.
Як зорі небесні купаються в ночах,
Як воїн волинський святив перемогу.

 

 

 

 

 

 


Поповнились ряди коша “Райдуга”.

         Нещодавно у нашій школі відбулась традиційна урочиста лінійка, присвячена прийому учнів 3 класу в члени дитячої організації “Райдуга.

         Щасливі третьокласники зачитали заповіді, промовили урочисту обіцянку.

 Гурт  “Лідер, а це дев´ятикласники,  пов’язали червоні стрічки новоствореному гурту “Невгамовні”.

« Невгамовні» зачитали привітальні патріотичні вірші та прийняли вітання від вчителів та старших наставників.

Кошовий Ващук Вікторія зачитала рішення Ради коша «Райдуга».

Прийняти учнів третього класу в члени РАДОТ.

Напрямок роботи -патріотично-громадянський «Калина»

Колір стрічки - червоний.

Назва гурту - Невгамовні”.

Девіз-  « Рідна наша Україно, як ми любимо тебе, ліс і пісню солов’їну, небо чисте голубе »”.

 

 

 

 

 


   Вокальний колектив нашої школи (керівник Ващук Андрій Федорович) відзначився високою виконавською майстерністю, чистотою інтонування у районному огляді художньої самодіяльності загальноосвітніх шкіл, Будинку дитячої творчості «Квітуй, мій краю, у вінку барвистім України», присвяченого 25-ій річниці Незалежності України.


      Учениця нашої школи Кухарук Лілія Володимирівна під керівництвом вчителя зарубіжної літератури, Дмитрук Руслани Василівни взяла участь у  конкурсі «Лист літературному героєві». 

   Редакція «ЗЛ»  надіслала подяку вчителеві-наставникові та сертифікат учасниці конкурсу Кухарук Лілії. Творча робота була розміщена на сторінці у Фейсбуці.

 

    Творчих успіхів і натхнення у наступних конкурсах!


 

 

 

 

Тарас Григорович Шевченко! Це ім´я стало символом нашого народу. Його портрети – в кожній хаті, його «Кобзар» лежить на столі поруч з хлібом, а слова його пісні  вишиті на рушниках. 

 

   11 березня ми зібралися  в нашій світлиці, щоб вклонитися великому українському Пророкові. Старшокласники запросили  на літературно-музичну композицію «Невмируще слово Кобзаря».


«Я вдячний Богові за маму…», -    такими словами розпочався святковий концерт, присвячений дню 8 Березня.         Кожна матуся прийшла в цей день з надією побачити веселі усмішки своїх дітей: синів та дочок.  Адже  взяли участь у святі учні усіх класів.

         Веселі  та жартівливі пісні, дотепні жарти, кумедні сценки, частівки та гарний настрій панував у залі до кінця свята. Але особливого настрою додала глядачам інсценізація уривка із п’єси «Язиката Хвеська», у виконанні учнів 7 класу (класний керівник Латик О.М.). Також неможливо було втримати сльози радості від звучання пісні «На зорі мене, мамо, збуди…» у виконанні учнів 9 класу.

 

         Після закінчення свята діти подарували мамам невеличкі сувеніри, які виготовили власноруч, класним керівникам – квіти, а усім присутнім – гарний настрій разом із піснею «Ми бажаємо щастя Вам…».


                                                            25 лютого -  день народження Лесі Українки

 

Ти себе Українкою звала.

І чи краще знайти ім´я

Тій, що радістю в муках сіяла.

 

Як Вітчизна велика твоя!



Мова –душа кожної національності

         21 лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це один із тих днів. Коли кожен має змогу відчути себе частинкою свого великого народу.

 

         В Україні цей почали відзначати з 21 лютого 2000 року.

Для кожного народу своя мова є найкращою з-поміж інших мов. Ми, Українці, любимо та шануємо рідну мову. Вона надихає, надає сили та наснаги, підштовхує на подвиги, робить нас щирими та люблячими. Вона у нас одна така - єдина. Щира, квітуча, мелодійна й лагідна.

         З нагоди цієї дати старшокласники запросили нас на інформаційну лінійку «Передаймо нащадкам наш скарб рідні мову».

 

 


   19 лютого у школі проходила виховна година патріотичного напрямку «Солоний хрещатик» і невеличка екскурсія до куточка присвяченого пам'яті Небесній Сотні і героям АТО.

   Учні мали можливість поспілкуватись з безпосереднім учасником історичних подій на майдані, Антонюком Ю.І. Який з великим задоволенням і тривогою в голосі розповідав про події нашого недалекого минулого. Про те, що ніхто не міг припустити, що мирні, переважно студентські акції, які розпочалися ще наприкінці листопада 2013 року, переростуть у жорстоку війну та призведуть до кровопролиття і загибелі людей.

Усе розпочалося з для того, щоб Україна підписала угоду про асоціацію з ЄС, але це не відбулося, і люди почали рішуче діяти. Вони жили на майдані в прямому сенсі цього слова. Десятки тисяч людей почали боротьбу за вільну та єдину Україну. Активістів переконували, що все буде добре, але змін не було і жителі України пішли в наступ.

Починалися масові захоплення ОДА та вимагання усунення влади. Але мирні протести не довго тривали. Згодом стала проявлятися жорстокість «Беркуту». Почав з’являтися автомайдан і одного з лідерів цього руху катували: в чоловіка були зафіксовані численні порізи тіла та обличчя, відрізано піввуха. Люди, які ховали свої обличчя за масками , намагалися довідатись, хто спонсорує так званий автомайдан.

Також почав створюватися й антимайдан – протистояння майдану.

Та хто ж міг подумати , що буквально через декілька місяців розпочнеться справжня війна. Народ почав зводити барикади, палити шини, робити «коктейлі Молотова», щоб захиститися від протилежного боку барикад, де були беркутівці. Не зважаючи на сильний мороз, поливали з водометів, але вони не здавалися та відстоювали своє право. Під час зворушень, які періодично відбувалися як на майдані, так і в різних містах України були зафіксовані травми в багатьох людей, але події, 18 - 20 лютого 2014 року шокували не тільки Україну, але й увесь світ. Почався масовий розстріл мирних людей. 

Під час заходу вшановували пам'ять загиблих волинян Едуарда Гриневича, Сергія Байдовського, Івана Тарасюка, Мойсея Василя.

   Юрій Іванович закликав молоде покоління не бути байдужим, а завжди відстоювати своє право жити у вільній країні і любити її.  

 

 

 

 

 


   Творчість Тараса Шевченка була й залишається зразком високої словесної майстерності, поезію Великого Кобзаря вчать напам’ять, для неї пишуть музику, вона надихає на створення художніх полотен. Цей конкурс сприяє популяризації класичної української поезії, виховує у молодого покоління патріотичні почуття, любов до прекрасного. З кожним роком зростає кількість учасників конкурсу, а сам захід перетворюється на захоплююче театралізоване дійство.

Традиційно кожного року у нашій школі проходить конкурс «Сторінками поезії великого Кобзаря». Панасюк Антоній, учень 9 класу, виборовши перемогу на рівні школи, мав можливість декламувати уривок поеми «Кавказ» на районному конкурсі. І хоча всі конкурсанти були гідними перемоги, Антоній зумів показали себе з найкращого боку. І повернувся додому з перемогою, яка була уже у нього непершою.

   Щиро вітаємо переможця. І нехай ця важлива подія у твоєму творчому житті є надзвичайним стимулом, щоб рухатись до подальших перемог. Бажаємо тобі наснаги, віри у власні сили і нових досягнень.

Читати далі...

 

 

 


У народній уяві Стрітення – це свято зустрічі Зими з Весною. Зима у поношених шкарбанах та дірявій хустині, поточеній мишами. А  Весна – гарна рум´яна дівчина.

Вперше свято стрітення Господнє в історичних документах згадується вже в ІV столітті нашої ери.це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з Дня Різдва Христового.у християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується, є не тільки знаковою, але й одним з ключових моментів, які свідчать про високу місію, покладену Богом на Ісуса Христа.

         Після тривалої зими та  тріскучих морозів з особливою радістю чекають люди перемоги весни над зимою. Християни східного обряду відзначають Стрітення Господнє (15 лютого) як пам'ять про те, що Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського храму Ісуса Христа 12-й день його народження, де відбулася зустріч зі старцем Симеоном. Богослови тлумачать цю зустріч Дитини Христа із Симеоном, як зустріч Старого і Нового Заповітів

Зустріч даного єврейського народу Закону Божого і найвищого Закону Божественної любові, принесеного у світ Ісусом Христом.

 

         Так і у нашій школі діти щороку чекають  цієї зустрічі Зими із Весною. Чекають, щоб поспівати веснянок – закликанок, поводити хоровод із дівчиною Весною. Молодші школярі із радістю зачитують вірші про весну, приказки  та прикмети на Стрітення. Старші ж учні спостерігають за погодою, щоб скласти прогноз погоди надалі.


    3 лютого нетрадиційною пройшла виховна година для учнів 5 і 7  класів, яка проводилась у формі екскурсії в Зразковий музей Бойової Слави села Мокрець. Де гостинно зустріли школярів керівник музею Машманюк Юлія Володимирівна з дівчатками-екскурсоводами (Тарасюк Ю., Хільчук Д., Хільчук В.)

   Екскурсія проходила в рамках запланованого класним керівником Латик О.М. та учнями проекту: «Громадянином бути зобов'язаний»

   В ході екскурсії діти почули про славний бойовий шлях, який пройшли воїни в роки Великої Вітчизняної війни. Уроком патріотизму була розповідь екскурсовода (Хільчук Д.) про участь воїнів (жителів с.Мокрець) у військових діях на сході України. Особливо захоплюючою частиною була можливість ознайомитись з багатьма видами зброї від часів Другої Світової війни і ВВВ.

   Задоволені екскурсією п'ятикласники і семикласники зробили фото напам'ять.З неперевершеними враженнями вихованці поїхали додому, щоб обовязково розповісти почуте і побачене своїм товаришам.

 

   Висловлюємо щиру подяку керівнику музею за творчу працю. 


   29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути ( у 18 км від станції Ніжин Чернігівської області) на лінії Москва – Бахмач – Київ відбувся нерівний бій сотні Юнацької школи ім. Богдана Хмельницького. “Помічного куреня студентів січових стрільців” та чоти гайдамаків (всього 600 чоловік) з 4-х тисячним загоном більшовицької армії під командуванням колишнього царського жандармського полковника М.Муравйова, де полягло 300 студентів.
         У тому нерівному бою загинуло близько половини юних, ще необстріляних й незагартованих бійців. Серед полеглих був і командир студентського куреня сотник Омельченко. Проте їхня смерть не була марною. Опір під Крутами на кілька днів стримав окупацію Києва більшовицькою армією, що мало помітний вплив на успішне закінчення Берестейського договору. Не меншим було і моральне значення бою, що став символом жертовності, на якому виховувались покоління молоді. 
         19 березня на Аскольдовій могилі відбувся грандіозний похорон убієнних за вільну, незалежну Україну.

    В бібліотеці нашої школи було  організовано книжково – ілюстративна виставка “Крути: мужність і посвята”, проведено уроки мужності “ Крок у безсмертя” (учні 8 класу), бібліографічні літератури “ Через Крути у майбуття “, інформаційна година  пам’яті “ Пам’ятаємо Героїв Крут”.

 

 


   29 грудня учні 8 і 5 класів провели виховну годину «Любіть Україну», на якій зустрілися з Кондаревичом Борисом В'ячеславовичем мобілізованим до збройних сил України.

   Річниця пам'яті  Героїв Крут, куточок пам'яті Небесній сотні, необхідність берегти і захищати все, що нам найдорожче, скупі, але щирі слова колишнього випускника, а сьогодні і батька однієї з учениць 8 класу, торкалися найпотаємніших куточків дитячих сердець.

   По особливому зворушливі були вітальні номери для односельчанина від учнів 2,4, і 5 класу. Щемливо звучала поезія Сосюри у виконанні Андросюк Мар'яни і Романюк Олени.

   Актуально, як щире молитовне прохання, як клич сьогодення чи найбільша потреба для людей, суспільства, держави, світу, звучали слова пісні у виконанні учнів 8 класу

«Нам потрібне мирне небо,

 Синє-синє, світле-світле,

 Миру нам сьогодні треба».

 

 


І знову перемога! Кухарук Лілія посіла ІІІ місце на обласній олімпіаді з української мови та літератури. Ліля захищала честь Турійського району невперше. На шляху до успіху була невтомна праця учениці і її вчителя-наставника Паламарчук О.А.

 

Нехай ці успіхи будуть у вашому житті стимулами для подальших звершень.


 Цього дня у стінах нашої школи було проведено єдиний урок «Єднання заради Незалежності». Метою проведення  цього уроку є донесення до учнів ідеї соборності, єдності та суверенності держави, поглиблення знань учнів про події Української революції 1917 – 1921 років, сприяння формуванню та розвитку громадянської та національної самосвідомості учнів. Також шкільний бібліотекар Дьоміна О.М. представила літературну виставку під назвою «Україна – Єдина країна».

 


     Через тиждень по Рідзві, 13 січня за новим стилем відзначають українці Новий рік - Щедрий вечір (свято преподобної Меланії або Меланки). Вважалося, що Меланка-Вода приходить на Щедрий вечір разом із Василем-Місяцем сповістити господарів про наступні торжества та справити гостини.  Під час святкування Маланки молодь всю ніч (у масках і костюмах) щедрує та ходить із «козою». Традиційні персонажі свята - «ба­ба» Маланка та «дід» Василь. В Маланці нерідко використовують також і сучасні мотиви та персонажі (во­яки, лікарі та ін.). У давнину подібні рядження виконували важливі релігійно-магічні функції, але з часом цей звичай перетворився просто на веселу розвагу.

   Засіяла Різдвяна зірка і в серцях наших учнів. І вирішили дев'ятикласники  подарувати односельчанам і вчителям традиційне свято. Продумавши змістовний сценарій школярі залучили по одному вихованцю з 7 і 8 класів. Меланкуючи дітлахи отримали масу яскравих вражень та позитивних емоцій, а також  солодкі винагороди. Господарі щедро пригощали щедрувальників, а самі ж гості бажали всім добра, достатку, злагоди та міцного здоров'я.  


    Новорічні вітання від Мавпеняти (рік, що прийшов) та Козеняти (рік, який минув), чарівних Дідуся Мороза та його внучки Снігуроньки, молитва за всю Україну разом із святим Миколаєм захоплювали подих кожного з присутніх. Опісля цього не менш цікаве видовище чекало наших дітей у великому залі драмтеатру, де вони змогли побачити захоплюючу казку «По щучому велінню» у двох діях. У просторій залі драмтеатру місця вистачало усім, адже зал  чекав гостей із Турійського району.

         Такий чудовий пам'ятний подарунок до Новорічних свят діти Турійського району отримали від народного депутата України  Сергія Васильовича Мартиняка. Батьки дітей і   діти висловлюють щиру подяку Сергію Мартиняку за поїздку у місто Луцьк, гарну виставу та святковий настрій, що підкріпився солодким подарунком.

         Щиро дякуємо!

 

 

 

 

 

 

 

 

 


                    Нехай у Новім році
                    Щодня й на кожнім кроці
                    Дива чарівні стануться
                    І мрії всі збуваються.

Нехай хурделиця змете
Усе лихе, що сталося,
А Новий рік нехай несе
Лиш те, що так бажалося.

                                                            Незгоди всі забудуться,
                                                            Що мріялось — все збудеться,
                                                            Злагода в сім’ї панує.
                                                            Дарунки Дід Мороз готує!



   Святково, урочисто піднесено проходило новоріче святкування в ЗОШ І-ІІ ступеня с.Гайки. Під вмілим керівництвом педагога-організатора А.В.Пирожик-Панасюк та вчителя музики А.Ф.Ващука дійство видалося неперевершено-чарівним, бо розважали присутніх численні казкові персонажі: Сніжинки і Сніговики, баба Яга з Чортиками та Чахликом Немирущим, феї та звірята. «Лісові жителі» у виконанні учів початкових класів вміло і артистично допомагали Новому року відшукувати посаг Діда Мороза, без якого не було б свята. Новорічні хороводи вихором кружляли навколо ялинки, велично звучали колядки…

   Окремо хочеться відзначити неординарне та артестично грамотне виконання учнями 7-8 класів репродукції сцен з п'єси М.В.Гоголя «Вечори на хуторі біля Диканьки». Неперевершене виконання ролей Оксани (Вікторія Ващук), Вакули (Віталій Черняк), Солохи (Мар'яна Андросюк), Чорта (Сергій Таран) та Дяка(Юрій Сочин) зірвало шквал аплодисментів.

   Кожного передноворічного свята, яке вже стало традицією, вшановуємо в нашій школі переможців різних конкурсів та олімпіад. Слова вітання з цього приводу звучали з вуст директора школи В.П. Антонюк. Голова батьківського комітету Сочин В. також привітала всіх з наступаючим Новим Роком, досягненнями в Старому Році і побажала нових злетів і перемог в Новому.

   Найбільшу кількість нагород отримала учениця 9 класу, Лілія Кухарук — переможниця обласних конкурсів. Приємною несподіванкою для неї і присутніх було нагородження квітами, грамотою і цінним подарунком від сільського голови А.Ф. Жолоба та грошовою премією від обласного депутата В.А. Яренчука.

   Закінчилось свято світлими новорічними побажаннями Діда Мороза(Василь Ткачук) та Снігуроньки(Мирослава Ткачук), вручення новорічних подарунків(їх придбали за кошти батьків) і призів(гроші виділило сільськогосподарське підприємсто «Перлина Турії» та ТзОВ «НВП Волинський сад»   

 

 


      7 грудня 2015 року у школі відбулось спортивне свято-змагання між учнями початкових класів (1-4) "За славу, волю і свободу" з нагоди Дня  Збройних сил України. Під час свята присутні дізнались про історію його виникнення, познайомились з героїчним минулим українського війська, вшанували пам’ять героїв Небесної сотні та воїнів АТО.

         Учасників змагання було поділено на 2 курені (команди) жовтих та синіх, які мали відповідні емблеми патріотичного напрямку: жовті та голубі. Маленькі козаки приймали активну  участь у вікторині та конкурсах, де проявили свою спритність, кмітливість, силу та витривалість, які так потрібні їм, як майбутнім захисникам Батьківщини. Перемогу отримала команда синіх, отаманом якої був Ващук Максим, з чим і вітаємо переможців.

 

 


     Адміністрація школи вітає переможців ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад і творчий колектив школи з заслуженими перемогами. Особлива подяка висловлюється вчителю української мови та літератури, Паламарчук Олені Ананіївній.  
     Бажаємо, щоб учительська праця приносила лише відчуття задоволення від реалізації поставлених цілей, а любов та повага учнів надихали на створення нових ідей.

 

    А для наших вихованців — тільки творчих і відданих своїй справі наставників!


      Невперше вітаємо ученицю нашої школи з перемогою. А інколи навіть дивує, як у такої тендітної дівчинки з філологічними здібостями вистачає сил, наснаги та старанності для вивчення предметів математичного і природничого нахилу. Але вкотре учениця показує непоганий результат. І ІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з географії нікого вже не дивує.  Бажаємо тобі, Лілія подальших успіхів і здобутків! Сподіваємося, що всі конкурси і олімпіади в яких ти брала участь розкриє перед тобою нові обрії, можливості щодо пізнання себе та світу! 
   Дякуємо, вчителеві-наставникові Антонюк Марії Андріївні за  фахову майстерність, за відповідальне ставлення до навчання учнів, за активну громадянську позицію.
   Нехай Ваша самовіддана праця буде легкою і радісною, сповненою творчістю та натхненням до нових звершень.  Адже завдяки Вашій щоденній кропіткій праці поєднаній з педагогічною майстерністю та підкріпленій багаторічним досвідом роботи зростає й міцніє інтелектуальний потенціал України.


   Вітаємо учня 9 класу Ткачука Василя за зайняте ІІ місце у Всекраїнській олімпіаді з технологій, і його вчителя Дьоміна Валерія Івановича, з перемогою вихованця  у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з технологій. Віримо, що Ваші плани, мрії та задуми будуть такими ж успішними та перспективними і в подальшому Вашому творчому житті.

 

                             Успіхів Вам, творчих злетів !!!


   Щиро вітаємо Ядчук Ірину ученицю 8 класу за зайняте ІІ місце, Кухарук Лілію за зайняте ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з англійської мови, та вчителя англійської мови Сидорук Г.П..

 

   Творчих злетів, наснаги, терпіння, оптимізму, успіхів у праці і навчанні Вам. 


   І знову перемога!

      Міжнародий конкурс знавців української мови імені Петра Яцика, започаткований відомим меценатом і українським патріотом Петром Яциком, став для Кухарук Лілії традиційною справою.

   Високий рівень інтелекту, любов до рідної мови та вміння креативно викладати свої думки — це сходинка до успіху.

   Її наставник, Паламарчук О.А., саме вона прищепила любов до слова:друкованого, писаного, живого.

 

   Вітаємо Лілю з черговою перемогою. А Олену Ананіївну з черговою перемогою її вихованки. Бажаємо їм міцного здоров'я та творчих перемог.


                                                             "Припутень — пташка невеличка,

                                                               Не горобець і не синичка.

                                                               Пташина дивно так співає

                                                             „Куу-у-у, куу-руу" й людину все минає.

                                                              Літає в небі, як літак,

                                                              До того ж здібний оцей птах….."

                                                                                                           А.С.Сочин

   Вітаємо переможців  районного етапу Всеукраїнської

орнітологічної  акції «Птах 2015 року – припутень» Сочин Анну «Дивовижний птах»(номінація вірш) , Кухарук Лілію «Сумна історія одного кохання»(номінація казка).

   Творчих успіхів Вам, дівчатка!

        

 

 

 


   Вітаємо з перемогою (І місце) у третьому етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка, Кухарук Лілію ученицю 9 класу та талановитого педагога, вчителя української мови і літератури Паламарчук О.А.

Нехай ніколи не зраджують Вам душевні сили, не вичерпуються запаси Вашого здоров'я, оптимізму й натхнення Вам.


   Щиро вітаємо Сочин Анну ученицю 9 класу, Дмитрук Софію ученицю 8 класу за зайняті ІІ місця у районному етапі Всеукраїнської олімпіади з біології, та їх наставника Латик О.М.

 

   Бажаємо не зупинятись на досягнутому, ставити перед собою високі цілі та досягати нових наукових вершин.  


Вітаємо Кухарук Лілію ученицю 9 класу за зайняте І місце, Романюк Олену ученицю 7 класу за ІІ місце, Дмитрук Софію ученицю 8 класу за зайняте ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з української мови, та їх наставника Паламарчук О.А.

 

                                     Подальших успіхів Вам та перемог!


   Вітаємо ученицю 9 класу Кухарук Лілію  за зайняте ІІ місце у районній олімпіаді з історії. Висловлюємо щиру подяку вчителеві історії Ващуку А.Ф. , за підготовку учениці до олімпіади.


   Традиційно в останню п'ятницю листопада у нашій школі проводиться вечір-реквієм «Пам'ять про голодні роки» на знак  пам'яті про  жертв голодоморів. Колективний перегляд фільму «Голод 33 років…» закінчився акцією «Запали свічку пам´яті » - пам'ятаймо, щоб не повторилось лихо минулих років.  

 

 


   До Дня Гідності і Свободи, який відзначатимемо кожного року 21 листопода, у ЗОШ І –ІІ ступенів с.Гайки пройшли   виховні заходи – інформаційна  година  « Герої нашого часу», година спілкування «У пам’яті нашій вони залишились назавжди», проведено виставку малюнків на тему «Україна – Єдина держава», у якій   взяли участь учні  1-7 класів.

         У шкільній бібліотеці  бібліотекарем Дьоміною О.М. було  організовано тематичну виставку літератури:  «Україна – єдина країна!»...

 

 


 Вітаємо команду «Ерудит» за гідну перемогу в брейн-ринзі «За здоровий спосіб життя» Учасникам бажаємо міцного здоров'я, творчої наснаги в здобутті подальших перемог.


   Найвища цінність держави — людина, її життя і здоров'я. Кожна дитина буде почувати себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти в небезпечних ситуаціях. Сьогодні нашим завданням є навчати дітей правил безпеки життєдіяльності. Цим ми закладемо надійний багаж знань на майбутнє.    

   З метою попередження травматизму, запобіганню нещасних випадків та вироблення навичок здорового способу життя у школі з 15 листопада по 20 листопада було проведено Тиждень безпеки життєдіяльності. Він розпочався з інформаційної лінійки «Засоби профілактики травматизму і патологічних станів організму під час навчально-виховного процесу».

   Молодші школярі під час рольової гри «Як я дбаю про своє здоров'я» мали можлиість поділитися цінними порадами щодо зміцнення свого здоров'я. В результаті підійшли до висновку, що здоров'я найвища цінність життя.

   Учні 5-6 класів під час відвертої розмови на тему «Шкідливі звички» склали пам'ятку «Сім кроків до знищення шкідливої звички».

Виховна година у 7-8 класах, згідно виховних планів класних керівників проходила у формі диспутів:

«Здоров'я — це скарб»,

«Найвища цінність у житті людини — здоров'я»,

« В здоровому тілі—здоровий дух».

   Старшокласниками було підготовлено випуск інформаційного вісника «Хочу бути здоровим».

   А от свої знання з предмета Основи здоров'я показали школярі під час почальної гри брейн-ринг «За здоровий спосіб життя». У ній взяли участь 2 команди, сформовані з учнів 7-9 класів, «Ерудит» і «Діти здоров'я» продемонстрували грунтовні знання з предмета. Відповіді учасників були цікавими, деякі несли гумористичний характер. За результатами журі команда «Ерудит» здобула перемогу і нагороджена грамотою. А «Діти здоров'я»  за свою спритність нагороджені дипломом.


    З 9 по 15листопада у школі проходив Тиждень безпеки дорожнього руху. Активну участь у підготовці і проведенні виховних заходів взяли учні, класні керівники, класоводи, педагог-організатор.

   Молодші школярі з допомогою учнів старших класів підготували захоплюючу театралізовану виставу «Твій друг — дорожній  рух». Бажаючі мали можливість взяти участь у конкурсах на кращий малюнок і кросворд  «Наш товариш світлофор».

   Також протягом Тижня, згідно плану виховної роботи класних керівників, були проведені виховні години.

   А для старшокласників — Єдиний урок «Безпека на дорозі — безпека життя»

   Мета всіх заходів — активізація роботи з попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.


   Вітаємо Кухарук Лілю, ученицю 9 класу за зайняте І  місце у районному етапі V мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Також її наставника, вчителя української мови і літератури, Паламарчук Олену Ананіївну. Впевнені, що високе прагнення до самовдосконалення, працелюбність, закоханість у свою справу принесе їм ще не одну перемогу.


   Традицією нашої школи є проведення свята урожаю і квітів. Вже другий рік поспіль це свято проходить у незвичній для школярів формі. У цьому році воно мало вигляд «Патріотичного вернісажу»,  на який школярі запросили учасників АТО сіл Ягідне і Гайки.

   Метою заходу було вшанування пам'яті  учасників «Небесної сотні» і героїв АТО, які загинули  за єдність і цілісність України, підтримки патріотичного і бойового духу Української армії. Вихованці разом із своїми класоводами і класними керівниками здивували всіх  винахідливістю і оригінальністю. А з яким ентузіазмом школярі захищали свої витвори. Тут можна було почути цікаві вірші, послухати патріотичні пісні.

Усі композиції створили справді «патріотичний вернісаж квітів», яким милувалися учні, вчителі, і запрошені.


   На свято Покрови Пресвятої Богородиці,  у день створення Української  Повстанської Армії, учні старших класів разом з своїми класними керівниками відвідали урочище «Вовчак». Ця екскурсія дала можливість нашим учням доторкнутися до героїчної історії рідного народу.


 14 жовтня День захисника України. Теплим, сонячним, привітним та безхмарним було свято Покрови -  День захисника України, як знак того, що майбутнє нашої держави, нашого молодого покоління буде таким же. Напередодні цього свята у ЗОШ І –ІІ ступенів села Гайки  були проведені уроки мужності та години спілкування, на яких класні керівники розповіли учням про воїнів – односельців, які присвятили своє життя служінню українському народу, воїнів АТО,  які пішли захищати свою Батьківщину та боротися за краще майбутнє неньки України.


ДОРОГІ ВЧИТЕЛІ, ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ!

Вітаємо вас всіх з чудовим святом,

Воно і ніжністю, і радістю дзвенить,          

Учитель! У слові цім багато

 Добра, любові й радості звучить.

                             Нехай ця осінь золота
                             Вам подарує вік щасливий,               
                             Щоб не згасала доброта,
                             Здоров'я, радощів і сили .
                                                       Щоб ваш важкий, почесний труд
                                                       Був плідним, як багата осінь.                   
                                                       І кожен день, що йде новий,
                                                       Хай тільки щастя вам приносить.
  Напередодні свята Дня працівника освіти учні нашої школи підготували святкову лірично-музичну композицію для вчителів та вчителів-пенсіонерів під назвою «Шана, вдячність лише Вам».
         Цього дня у святково прикрашеній залі лунали не тільки жарти, пісні та вітання, наші педагоги вдало склали також іспит зі свого шкільного життя і були нагороджені скромними сувенірами на згадку. Не обійшлося і без циганів, що пророкували подальшу долю випускникам та їх класному керівнику Дьоміну В.І.
    Листом подяки та піснею діти привітали  працівників  обслуговуючого персоналу Гупало Н.А. та Копервас Т.В.
         Гарний настрій та святкова атмосфера ще довго панували у стінах рідної школи.

 

Ми хочемо усі вас привітати
У цей святковий і осінній день,
Тепла і сонечка Вам щиро побажати
Щоб радісно було Вам кожен день!
Бажаємо здоров'я, добра, довголіття,
Хай вистачить щастя на ціле століття!
Хай скрізь буде лад - на роботі, в сім'ї,
І радість на серці, і хліб на столі.
Хай сміхом й веселістю повниться хата

Родина хай буде здорова й багата!

Мрій, і бажань, і наснаги творити,

Щоб серцю хотілося жити й любити!
                                                                                                                     Хай учні шанують, повагу дарують,
                                                                                                                     Злагода й мир у житті хай панують!



      Дзвоник покликав школярів за парти. Сонячні промінчики, зігріваючи своїм теплом, налаштували усіх на плідну працю.

   Хоча кожен учитель обирав тему першого уроку самостійно, але підійшов до досягнення мети творчо, використовуючи цікаві методи, прийоми, завдяки яким їхня праця відзначилась колоритністю.

   Перші ж уроки мали на меті сформувати в учнів усвідомлення єдності держави, її територіальної цілісності. У сорока п'яти хвилинах промайнуло вікове прагнення українця бути українцем.

   Вшанували пам'ять загиблих громадян на сході України та під час Революції Гідності. Згадали наших земляків, які обороняли і обороняють зараз рідну землю.


   1вересня — День знань.

   Перший день осені зовсім не по осінньому зустрічає  на шкільному подвір’ї школярів, їхніх батьків, вчителів і гостей.

  Урочисто лунає музика. Школа вітає найпочесніших гостей —першокласників гомінкими оплесками. Сьогодні вони перегортають важливу сторінку свого життя, бо вливаються у велику шкільну родину.

   Директор школи, Антонюк В.П., привітала всіх зі святом, подякувала батькам і колективу школи за підготовку класних кімнат до навчального року, побажала усім мирного неба над головою, процвітання неньки -України.

   Із напутнім словом від батьків першокласників виступив Копервас Микола Іванович.

   Лунали вірші, пісні… Майоріли букети, пролунав перший дзвінок.То ж мерщій школярики до нових знань!

  


Незабаром 1 вересня… І знову дзвіночок буде кликати дітлахів на уроки.

До речі, початок навчального року припадає на 1 вересня  лише в кількох державах — це в основному країни колишнього СРСР (Росія, Білорусь, Україна, Казахстан, Молдова, Туркменістан, Вірменія, Прибалтика), а також Чехія і деякі інші країни Європи. В Італії цей день приходиться на 1 жовтня. У ряді країн немає єдиного для всіх закладів дня початку навчального року. Так відбувається, наприклад, у Німеччині, Іспанії та Франції. У США літні канікули закінчуються у другій половині серпня. А японські школи i ВУЗи й зовсім відкривають свої двері в перший день квітня! 




 З національним святом українського народу –

Днем незалежності – ми щиро Вас вітаємо!

Благополуччя, щастя, радості, натхнення,

Добра, здоров’я й злагоди бажаємо.

Нехай це свято Вам наснаги додає,

 В майбутнє краще доля стежку прокладе.


11 червня 2015 року в широкий світ великого і звабливого людського життя наша школа  вирядила 5 випускників. Змужнілі, красиві, в українських національних строях вихованці  схвильовані стояли перед  батьками та гостями, чекаючи  вручення першого в їх житті  самостійно заробленого державного документа. Слова привітання линули з уст директора школи В.П. Антонюк. Першої вчительки В.О. Ващук, яка на пам′ять вручила випускникам, власноруч обрисовану ними долоньку ще 1 вересня, коли вони прийшли в 1 клас. Щирі побажання «щасливої дороги в доросле життя» пролунали з уст мами випускниці  Ірини --  О.В.Базярук та секретаря сільської ради Н.І. Копервас.

Похвальними листами були нагороджені учні школи 5-9 класів за відмінні успіхи у навчанні. Учні школи, які захищали честь школи на обласних та всеукраїнських  конкурсах отримали грамоти, серед них Кухарук Лілія Володимирівна- учениця 8 класу.


   Свято останнього дзвоника… Воно радісне і хвилююче водночас. З нашої школи ідуть у доросле життя четверо дівчаток і один юнак. Позаду уроки, контрольні роботи та домашні завдання. А попереду у них іспити і доросле майбутнє.

   Слова побажань лунали цього дня і на адресу учнів школи, випускників та їхніх батьків вітали учні молодших класів. Були і нагороди — подяки і грамоти кращим із кращих.

 


   І ось звучить останній дзвінок. Радість і смуток переповнюють серця всіх присутніх.

   У добру путь і щасливу днину, дорогі випускники!

   Чудових канікул, школярі!  


У рамках місячника благоустрою та з метою приведення до належного стану території навчального закладу в школі пройшла акція «Зробимо Волинь чистою». Учні разом з учителями прибирали подвір’я школи, висаджували дерева та кущі, прополювали клумби, впорядковували біля обеліска Слави. Всі учасники акції працювали завзято і були задоволені своєю працею.


Наша вишивка – то пісня України,

Нашої священної землі.

В ній співають ранки солов′їні

Квітом розквітаються гаї.

      Вишиванка – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

       21 травня у школі відбувся День вишиванки. Учні у цей сонячний день одягнули вишиванки і вся школа замайоріла різнобарвними візерунками української вишивки.

В акції взяли участь не лише учні, а й жителі села.

       Проведення такої акції демонструє, що вихованці школи разом зі своїми батьками відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

      Відлітають роки, минають віки, змінюється мода, але ніщо не затьмарить краси вишитих речей. Вони вічні!!!

А я іду по світу в вишиванці

Встає над світом щире сонце вранці

І землю гріє променем ясним.

А я іду по світу в вишиванці.

Я – українець! І горджуся цим.